به اعتلای کشورمان معتقدیم

نیکی کریمی در جشنواره فیلم برلین: براى کیارستمى بیشتر از سینما، انسانیت اهمیت داشت

 آبتاب؛ «نیکی کریمی» بازیگر، کارگردان و تهیه‌کننده مطرح سینمای ایران، در هفتاد و سومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «برلیناله» درباره «عباس کیارستمی» اسطوره سینمای ایران گفت: براى کیارستمى بیشتر از سینما، انسانیت و معرفت، اهمیت داشت، شاید به همین دلیل است که فیلم‌هایش سال‌هاست بر جان مخاطب مى‌نشیند.

«نیکی کریمی» بازیگر، کارگردان و تهیه‌کننده سرشناس سینمای ایران، که فیلم سینمایی «خانه دوست کجاست؟» را برای بخش مرور آثار امسال هفتاد و سومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «برلیناله» Berlinale با عنوان «جوان در قلب، بزرگ شدن در سینما»، انتخاب کرده است در ساعت ۲۱:۳۰ شب گذشته در مراسم اکران ویژه این اثر مطرح سینمایی در سالن «کوبیس ۶» Cubix 6 در شهر برلین گفت: براى کیارستمى بیشتر از سینما، انسانیت و معرفت، اهمیت داشت، شاید به همین دلیل است که فیلم‌هایش سال‌هاست بر جان مخاطب مى‌نشیند. فیلم‌هایى کوچک، با بودجه‌هایى اندک، اما برآمده از دل، که بدون هیچ تلاشى همه، آنها را دیدند و پسندیدند.

نیکی کریمی در جشنواره فیلم برلین: براى کیارستمى بیشتر از سینما، انسانیت و معرفت، اهمیت داشت (+عکس)

این ستاره سینمای ایران در ادامه سخنانش گفت: «خانه دوست کجاست؟» را اولین بار در هفده سالگى دیدم، عصر جمعه در تلویزیون و آن احساس را هیچگاه فراموش نمى‌کنم. جهانى از نوعى سینماى دیگر، برایم باز شد که شاعرانه، انسانى و به شدت متفاوت بود. پلى برایم شد بین ادبیات، علاقه اصلى‌ام و سینما و شعر.

هفتاد و سومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «برلین» با مدیریت خانم «ماریت ریسنبک» Mariette Rissenbeek و مدیریت هنری «کارلو چاتریان» Carlo Chatrian در چندین بخش رقابتی از جمله؛ بخش رقابتی «اصلی»، بخش رقابتی «نسل‌ها» Generations، بخش رقابتی «فُروم» Forum، بخش رقابتی «فیلم کوتاه»، بخش رقابتی «مستند» و چندین بخش غیررقابتی از جمله؛ بخش «پانوراما»، بخش «نمایش ویژه»، بخش «نمایش سینمای کلاسیک» و … از روزهای ۲۷ بهمن تا ۷ اسفند ماه ۱۴۰۱ (۱۶ تا ۲۶ فوریه ۲۰۲۳ میلادی) در شهر برلین در کشور آلمان برگزار می‌شود.

     عکس‌ها: منصور جهانی 

     منبع: عصر ایران

 

Email
چاپ
آخرین اخبار