به اعتلای کشورمان معتقدیم

امیرعبداللهیان: ایران از هرگونه ابتکار که به رفع محاصره یمن بینجامد استقبال می‌کند

آبتاب، وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با مذاکره‌کننده ارشد دولت نجات ملی یمن گفت: ایران از هرگونه ابتکار، طرح و اقدامی که به رفع محاصره یمن و برقراری آتش‌بس همه‌جانبه و تفاهم میان گروه‌های سیاسی یمنی بینجامد، استقبال می‌کند.

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری تسنیم، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان و “محمد عبدالسلام”، مذاکره‌کننده ارشد دولت نجات ملی یمن در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسقط دیدار کردند.

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار گشایش‌های ایجادشده در زمینه پرونده انسانی و تبادل اسرا را مثبت ارزیابی کرد.

امیرعبداللهیان با تأکید بر اهمیت وحدت سرزمینی یمن گفت: جمهوری اسلامی ایران از هرگونه ابتکار، طرح و اقدامی که به رفع محاصره یمن و برقراری آتش‌بس همه‌جانبه و تفاهم میان گروه‌های سیاسی یمنی بینجامد، استقبال می‌کند.

محمد عبدالسلام مذاکره‌کننده ارشد دولت نجات ملی یمن نیز در این دیدار با قدردانی از حمایت‌های انسانی جمهوری اسلامی ایران از یمن، آخرین وضعیت گفتگو با عربستان سعودی در صنعا در حوزه‌های مختلف را تشریح کرد.

وی تأثیر توافق اخیر میان ریاض و تهران را بر وضعیت منطقه مثبت ارزیابی کرد و افزود: ما به مقاومت و گفتگو تا رسیدن به توافقی که حقوق همه مردم یمن را تأمین کند ادامه می‌دهیم.

وزیر امور خارجه کشورمان روز گذشته به‌ منظور دیدار و گفتگو با مقامات عمانی به این کشور سفر کرده است.

Email
چاپ