به اعتلای کشورمان معتقدیم

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در مورد اظهارات بایدن: ایران از حرف خود برگشت و فرصت احیای برجام را در سپتامبر از بین برد

ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه در پاسخ به سئوالی درمورد اظهارات بایدن مبنی بر اینکه، برجام مرده است، گفت: مطمئناً ایرانی‌ها فرصت بازگشت سریع به پایبندی متقابل به برجام را از دست دادند. آنها این فرصت را اخیراً در سپتامبر هم از بین بردند، زمانی که ما فکر می کردیم در آستانه [توافق] هستیم. ایرانی ها از حرف خود برگشتند.
      پایگاه خبری آبتاب (WWW.ABTAAB.IR):

سخنگوی وزارت خارجه  در مورد اظهارات بایدن مبنی بر اینکه، برجام مرده است توضیحاتی داد.

به گزارش آبتاب به نقل از انتخاب؛ ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه در پاسخ به سؤالی درمورد اظهارات بایدن مبنی بر اینکه، برجام مرده است، گفت: مطمئناً ایرانی‌ها فرصت بازگشت سریع به پایبندی متقابل به برجام را از دست دادند. آنها این فرصت را اخیراً در سپتامبر هم از بین بردند، زمانی که ما فکر می کردیم در آستانه [توافق] هستیم. ایرانی ها از حرف خود برگشتند.

پرایس اظهار کرد: “آنچه زنده است تعهد رئیس جمهور است که ایران هرگز سلاح هسته ای در اختیار نداشته باشد. ما همچنان بر این باوریم که دیپلماسی نشان دهنده مؤثرترین و پایدارترین راه برای دستیابی به این هدف است و برای اطمینان از اینکه ایران قابل راستی آزمایی و دائمی باشد.”

وی افزود: در عین حال، ما یک مجموعه ابزار گسترده داریم، هیچ گزینه ای را نیز از از روی میز حذف نکرده ایم.

وی در پاسخ به سؤال دیگری درمورد اظهارات بایدن مبنی بر اینکه برجام مرده است، گفت: “کاملاً فرضی است. حتی آکادمیک هم نیست، چون ایرانی ها نشان دادند که برای بازگشت متقابل به پایبندی به برجام آماده نیستند. آنها، اخیراً در سپتامبر، فرصت بازگشت سریع به پایبندی متقابل به برجام را از بین بردند.”

Email
چاپ
آخرین اخبار