به اعتلای کشورمان معتقدیم

خبر خوش برای مردم سنندج

    آبتاب، معاون اجرایی رئیس جمهور گفت: “انتقال آب شرب از محل سد آزاد به سنندج اتمام رسیده و در آینده نزدیک به بهره برداری می رسد.”

تصویر خبر خوش برای مردم سنندج/ هدیه ویژه رییس جمهور به زودی بهره برداری می شود

محسن منصوری در حاشیه جلسه پیگیری مصوبات سفر استانی هیات دولت به استان کردستان در جمع خبرنگاران اعلام کرد: سفر رییس جمهور به کردستان در تاریخ ۱۷ تیر سال جاری انجام و اعتبارات خیلی خوبی در این سفر مصوب شد. در حوزه عمرانی بیش از ۱۴ هزار میلیارد تومان اعتبارات تصویب شد. در حوزه اشتغال حدود۹۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار تسهیلاتی تصویب شد. تعهد دولت در سال جاری پرداخت ۴۳۰۰ میلیارد تومان در حوزه عمرانی بود که حدود۲ هزار میلیارد تومان تامین اعتبار شده و در اختیار دستگاه ها قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه امروز با حضور مسئولان دستگاه های مختلف میزان پیشرفت فیزیکی طرح های مصوب مورد بررسی قرار گرفت، افزود: “در زمینه اعتبارات عمرانی و تسهیلات سفر استانی کردستان، بیش از ۴ هزار میلیارد تومان در همین مدت پرداخت شده است و پروژه های قبلی با سرعت بسیار خوبی در حال پیشرفت است. گره گشایی خوبی از مشکلات استان در حال انجام است.”

منصوری ادامه داد: “موضوع میزان و کیفیت آب شرب، یکی از مشکلات مردم سنندج است که رییس جمهور برای تکمیل پروژه آبرسانی به سنندج دستور ویژه دادند. با کار جهادی وزارت نیرو، سامانه انتقال آب شرب از محل سد آزاد به اتمام رسیده است که بیش از هشتاد درصد از عملیات اجرایی آن در یکسال گذشته انجام شده یعنی کار شبانه روزی جدی انجام شده است. در مجموع ۸۵۰ میلیارد تومان هزینه برای این پروژه صرف شده است. این هدیه ویژه سفر رییس جمهور است که شخصا پیگیر تحقق آن بود. در آینده نزدیک به صورت رسمی مورد بهره برداری قرار می گیرد.”

Email
چاپ
آخرین اخبار