به اعتلای کشورمان معتقدیم

موساد از طریق اقلیم کردستان تأسیسات حیاتی ایران را هدف قرار داد

سفیر کشورمان در عراق با بیان اینکه ایران بیش از ۷۰ مدرک و سند به بغداد داده است که ثابت می کند نیروهای تروریستی در شمال این کشور حضور دارند تاکید کرد که به طرف عراقی مهلت ۱۰ روزه دادیم تا نیروهای تروریستی مسلح را خلع سلاح کند.
تصویر موساد از طریق اقلیم کردستان تاسیسات حیاتی ایران را هدف قرار داد

 

به گزارش آبتاب، محمدکاظم آل صادق، سفیر کشورمان در بغداد در گفت و گو با شبکه العالم تاکید کرد که بیش از ۷۰ مدرک و سند به طرف عراقی دادیم مبنی بر اینکه مجموعه های تروریستی در شمال این کشور حضور دارند.

وی گفت که به دولت عراق و اقلیم کردستان مهلت ۱۰ روزه دادیم تا مجموعه های تروریستی مسلح را خلع سلاح کنند. آل صادق تأکید کرد که سازمان موساد رژیم صهیونیستی از طریق خاک کردستان تاسیسات حیاتی ما در کرمانشاه را هدف قرار داد.

سفیر کشورمان گفت که مسأله حمله زمینی به مجموعه های مسلح در اقلیم کردستان عراق مطرح نیست.

وی گفت که سردار قاآنی، فرمانده نیروی قدس سپاه اخیرا سفری به عراق داشت و با روسای سه گانه این کشور دیدار کرد. آل صادق همچنین تأکید کرد که ایران با دولت فدرال عراق و دولت محلی اقلیم کردستان توافق کرد که در مرزهای ایران و کردستان نیروهای عراقی مستقر کنند اما این توافق اجرایی نشد.

سفیر ایران در عراق روز گذشته نیز در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی العهد گفت که از بغداد خواستیم مرزها را از طریق دولت مرکزی این کشور کنترل کند.

وی تأکید کرد که در مذاکرات با طرف عراقی از دولت این کشور خواستیم تا برای اجرایی کردن موضوع خلع سلاح مخالفان جمهوری اسلامی ایران جدول زمانی تعیین کند.

آل صادق خاطرنشان کرد که ایران خواستار خلع سلاح مخالفان و بازگرداندن آنها به اردوگاه‌ها به عنوان پناهنده شد.

سفیر کشورمان در بغداد اعلام کرد که دولت عراق با دو خواسته ما موافقت کرد و برای موضوع خلع سلاح مهلت خواست.

وی همچنین خاطرنشان کرد که دو طرف ایرانی و عراقی موضوع تبادل افراد تحت تعقیب بر اساس تفاهم نامه میان دستگاه قضایی دو کشور را بررسی کردند.

روابط عمومی نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امروز (دوشنبه) در اطلاعیه‌ای از آغاز حملات جدید موشکی و پهپادی قرارگاه حمزه سیدالشهدا علیه السلام برای انهدام مقرها و مراکز باقی‌مانده گروهک‌های تروریستی تجزیه‌طلب ضد ایرانی مستقر در شمال اقلیم عراق خبر داد.

ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت خارجه کشورمان در نشست خبری امروزش در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برخی از اظهار نظرها بیانگر این است که ایران به عراق گفته که اگر اقدام قاطعی علیه تروریست‌ها و تجزیه طلب‌ها در نواحی مرزی دو کشور انجام ندهد ایران مجبور خواهد شد که به صورت زمینی اقدام نظامی علیه این گروه‌ها انجام دهد، گفت: ما موضع خود را در ارتباط با فعالیت گروه‌های تروریستی و تجزیه‌طلب در نواحی مرزی دو کشور ایران و عراق پیش از این اعلام کرده‌ایم. امیدواریم که دولت مرکزی عراق با بسط حاکمیت خود و استقرار نیروهای مرزبانی و نظامی خود در طول مرزهای مشترک دو کشور مانع فعالیت گروه‌های تروریستی و تجزیه طلب شود تا ایران مجبور نشود برای دفع تهدیدات علیه خود دست به اقدامات بازدارنده دیگری بزند.

وی ادامه داد: ما به وعده‌هایی که دولت عراق در این زمینه داده همچنان امیدواریم و انتظار داریم که دولت عراق به تعهدات خود در این زمینه عمل کند و مرزهای دو کشور مرزهای صلح و امنیت باشد.

منبع: ایسنا

Email
چاپ
آخرین اخبار