به اعتلای کشورمان معتقدیم

امروز آخرین روز ثبت‌نام نوبت اول کنکور

علیرضا کریمیان مدیرکل روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور از ثبت‌نام ۵۱۵ هزار داوطلب برای شرکت در نوبت اول آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ طی پنج روز گذشته خبرداد.

ایرنا: مدیرکل روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور از ثبت‌نام ۵۱۵ هزار داوطلب برای شرکت در نوبت اول آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ طی پنج روز گذشته خبر داد.

وی افزود: “آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ بر مبنای مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در دو نوبت برگزار می‌شود.”

هم اکنون ثبت‌نام نوبت اول در حال انجام است و این آزمون صبح و بعدازظهر ۲۹ و ۳۰ دی سال ۱۴۰۱ برگزار می شود. ثبت نام دوره دوم از ۱۵ تا ۲۱ فروردین سال ۱۴۰۲ انجام و آزمون نوبت دوم صبح و بعدازظهر ۱۴ و ۱۵ تیرماه سال ۱۴۰۲ برپا می شود.

داوطلبان باید قبل از آغاز فرآیند ثبت‌نام، سریال ثبت‌نام ۱۲ رقمی را به مبلغ یک میلیون و ۳۳۰ هزار ریال را از طریق سایت سنجش خریداری کنند. مراحل ثبت‌نام با ارائه سریال ثبت‌نام ۱۲ رقمی و شماره تلفن همراه (متعلق به داوطلب یا افراد درجه اول او) آغاز می‌شود.

به گفته احسان جمالی معاون فنی و آمار سازمان سنجش آموزش کشور ویرایش اطلاعات بعد از ثبت نام ممکن است و فعلاً تا پنج بار ویرایش اطلاعات را برای سیستم طراحی شده ولی بهتر است داوطلبان در ثبت اطلاعات خود تا حد ممکن دقت کنند.

داوطلبان باید طی مراحل ثبت نام از فشردن دکمه بازگشت/ Back مرورگر خود و بازکردن بیش از یک صفحه مرورگر روی رایانه خودداری کرده و در صورتی که در مراحل ثبت نام در سیستم به مشکلی برخورد کردند، پنجره های مرورگر را بسته و از ابتدا مراحل ثبت نام را آغاز کنند.

ثبت نام داوطلب زمانی تکمیل می‌شود که در مراحل ثبت نام از سیستم شماره پرونده ۷ رقمی و کد پیگیری ثبت نام ۱۶ رقمی را به وسیله پیامک ارسالی به شماره تلفن همراه دریافت کنند.

داوطلبان آزمون سراسری ۱۴۰۲ در صورت مواجه شدن با هر گونه مشکل در روند ثبت نام می توانند با شماره ۰۲۶-۳۶۲۷۰۰۵۸ (استان البرز) و ۰۲۶-۳۶۲۷۰۰۵۹ (استان البرز) تماس گرفته یا از طریق سیستم پاسخگویی اقدام کنند. ساعت پاسخ گویی تلفنی از ساعت ۸:۳۰ صبح تا ۱۳:۳۰ به جز ایام تعطیل است.

داوطلبانی که در خصوص اطلاعات سوابق تحصیلی با مشکل مواجه شوند (عدم مشاهده سوابق تحصیلی یا مغایرت در اطلاعات سوابق تحصیلی) باید به سایت آموزش و پرورش به نشانی https://sahat.medu.ir مراجعه کنند.

آزمون سراسری سال جاری با توجه به مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی به نام «ماده واحده تکمیل و اصلاح موادی از سیاست‌ها و ضوابط ساماندهی سنجش و پذیرش متقاضیان ورود به آموزش عالی (پس از پایان متوسطه) مصوب خرداد ۱۴۰۱ دو بار در سال برگزار می‌شود. نخستین نوبت آزمون ورود به دانشگاه‌ها در روزهای پنج‌شنبه ۲۹ و جمعه ۳۰ دی سال جاری و دومین نوبت در روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه ۱۴ و ۱۵ تیر سال آتی برگزار می‌شود.

تغییرات دیگر در این آزمون شامل تأثیر قطعی و ۴۰ درصدی معدل پایه دوازدهم، حذف آزمون دروس عمومی و برخی زیرگروه‌های آزمایشی در آزمون سراسری است به شکلی که امسال پنج گروه اصلی شامل علوم ریاضی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبان است.

داوطلبان باید قبل از اقدام به ثبت نام، دفترچه راهنمای ثبت نام و همچنین اطلاعیه‌ ثبت‌نام‌ و شرایط و ضوابط شرکت در آزمون‌ سراسری‌ سال‌ ۱۴۰۲ (نوبت اول) را که در درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان به نشانی https://www.sanjesh.org منتشر شده است، به دقت مطالعه کنند.

Email
چاپ