به اعتلای کشورمان معتقدیم

رزمایش نیروهای بازدارنده روسیه برای «حمله هسته‌ای بزرگ» با نظارت پوتین

یورونیوز: ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه روز چهارشنبه رزمایش‌های نیروهای راهبردی هسته‌ای کشورش را زیر نظر گرفت.

در گزارشی که از سوی سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه به ولادیمیر پوتین ارائه شد هدف از برپایی این رزمایش شبیه سازی یک «حمله هسته ای بزرگ » توسط ارتش در تلافی حمله هسته‌ای صورت گرفته به این کشور عنوان شده است.

این مانورها از سوی دیگر به دنبال هشدار پوتین در خصوص آمادگی کشورش برای استفاده از «همه ابزارهای موجود» به منظور دفع حملات به خاک روسیه با اشاره آشکار به زرادخانه های هسته ای این کشور انجام شده است.

     پایگاه خبری آبتاب (WWW.ABTAAB.IR):

کرملین نیز با انتشار بیانیه‌ای ضمن اشاره به نظارت ولادیمیر پوتین بر آنچه «تمرین نیروهای بازدارنده راهبردی برای پاسخگویی به تهدیدات در صورت وقوع جنگ هسته‌ای» خوانده شده از شلیک موشک‌های بالستیک و کروز در این رزمایش خبر داده است.

بنا به این گزارش، یک موشک بالستیک به طور مشخص به سمت شبه جزیره کامچاتکا در خاور دور روسیه پرتاب و دیگری از یک زیردریایی اتمی روسی در آب‌های دریای بارنتز در قطب شمال شلیک شده است.

در بیانیه کرملین تاکید شده است که «وظایف تعیین شده در تمرین آموزشی بازدارندگی استراتژیک به طور کامل انجام شد و همه موشک‌ها به هدف خود اصابت کردند.»

نیروهای «بازدارنده راهبردی» روسیه، بنا به تعریف جامعی که از آنها ارائه شده، برای پاسخ به تهدیدات علیه این کشور از جمله در صورت وقوع جنگ هسته ای طراحی شده اند.

این نیروها مجهز به موشک‌های قاره پیما، بمب افکن‌های راهبردی دور بُرد، زیردریایی‌ها، کشتی‌های سطحی و هوانوردی دریایی هستند. رزمایش‌های ویژه ارتش روسیه در بحبوحه تهاجم نظامی این کشور به اوکراین و شدت گرفته تنش با غرب برگزار می شود.

مقامات روسیه بارها تهدید کرده‌اند که در صورت هر گونه «تهدید وجودی» علیه کشورشان به استفاده از سلاح هسته‌ای متوسل خواهند شد.

به گزارش آسوشیتدپرس چنین مانورهایی که نیروهای سه گانه هسته‌ای زمینی، دریایی و هوایی درآن مشارکت دارند به صورت سالانه برای آموزش نیروهای راهبردی روسیه و نشان دادن آمادگی آنها برگزار می شود. بنا به این گزارش تمرین‌های مشابهی پیش‌تر، درست چند روز از اعزام نیروهای نظامی ارتش روسیه به خاک اوکراین برپا شده بود.

Email
چاپ
آخرین اخبار