به اعتلای کشورمان معتقدیم

سرلشکر باقری: نظم جهان تک‌قطبی به‌رهبری آمریکا، روزهای پایانی خود را سپری می‌کند / جمهوری اسلامی ایران یکی از بازیگران مؤثرِ جهان چندقطبی در آینده نزدیک است

آبتاب، رییس ستادکل نیروهای مسلح گفت: گرچه از انقلاب ضداستکباری ملّت ایران که منجر به اخراج آمریکا و دولت وابسته به او شد ۴۴ سال می‌گذرد، اما توانست هژمونی پوشالی آمریکا در جهان را به چالش بکشد.

سرلشکر محمد باقری رییس ستادکل نیروهای مسلح در پیامی به‌مناسبت ۱۳ آبان روز استکبارستیزی، سه رویداد تبعید امام خمینی (ره) در سال ۴۳، کشتار دانش‌آموزان سال ۵۷ و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در سال ۵۸ را نیروی محرکه حرکت‌های مردمی به‌سمت انقلاب برشمرد و گفت: این سه رویداد اگرچه در فاصله زمانی ۱۵ساله اتفاق افتاد، اما هر سه حرکت، پیش‌برنده و منشأ شکل‌گیری هویتی ماندگار به‌نام انقلاب اسلامی شد.

     متن کامل این پیام به‌شرح زیر است:

١٣ آبان، روز ملی مبارزه با استکبار در سه مقطع مهم تاریخی، به‌عنوان نیرو محرکه حرکت‌های مردمی به‌سمت انقلاب اسلامی ایران عمل کرده است.

یکی در سال ۴٣ که تبعید حضرت امام خمینی (ره) به ترکیه رقم خورد، دیگری در سال ۵٧ با کشتار دانش‌آموزان توسط عمّال رژیم سرسپرده آمریکا ثبت شد و بالاخره سال ۵٨ که لانه جاسوسی آمریکا تسخیر شد. این سه رویداد اگرچه در فاصله زمانی ۱۵ساله اتفاق افتاده، اما هر سه حرکت، پیش‌برنده و منشأ شکل‌گیری هویتی ماندگار به‌نام انقلاب اسلامی شد.

این روز بزرگ را به‌ویژه به دانش‌آموزان عزیز و آینده‌سازان کشور تبریک می‌گویم.

اگرچه از انقلاب استقلال‌طلبانه و ضداستکباری ملّت ایران که منجر به اخراج آمریکا و دولت وابسته به او شد، ۴۴ سال می‌گذرد، اما این انقلاب الهام‌بخش، اکنون توانسته است هژمونی پوشالی آمریکا را در منطقه و جهان به چالش بکشد.

دستان اختاپوسی این دولت استعمارگر یکی پس از دیگری در کشورها در حال قطع شدن است، به‌گونه‌ای که امروز دیوارهای حیاط خلوت آمریکا هم در حال فرو ریختن است.

مؤسسات، نظریه‌پردازان و استراتژیست‌های شناخته‌شده آمریکایی برای افول این کشور، روزشمار تعیین کرده‌اند و با اذعان به اینکه نظم جهان تک‌قطبی به‌رهبری آمریکا، روزهای پایانی خود را سپری می‌کند، خبر از جهان چندقطبی در آینده نزدیک می‌دهند که جمهوری اسلامی ایران یکی از بازیگران مؤثر آن است، راز فتنه‌انگیزی‌های آمریکا و دنباله‌های منطقه‌ای آن علیه ملّت ایران در این نکته نهفته است.

اندکی صبر، سحر نزدیک است.

Email
چاپ
آخرین اخبار