به اعتلای کشورمان معتقدیم

جودی دنچ نابینا شد و از سینما خداحافظی کرد

آبتاب– «جودی دنچ» بازیگر آمریکایی برنده اسکار به دلیل کهولت سن نابینا شد و از دنیای بازیگری خداحافظی کرد. این هنرپیشه تا سال گذشته در سینما نقش‌آفرینی می‌کرد. دنچ در پاسخ به سوال یک خبرنگار برای بازگشت به عرصه بازیگری گفت: «نه، نه، من حتی نمی‌توانم ببینم». مدیر برنامه های این بازیگر ۸۹ ساله گفت که شرایط برای ادامه فعالیت دنچ وجود ندارد.

دنچ با بیان اینکه پروژه‌های دیگری نیز در دست ساخت دارد، ادامه داد: «کتاب ما با عنوان «شکسپیر: مردی که اجاره پرداخت می‌کند» منتشر شد، ما به نمایشگاه کتاب چلتنهام میرویم و سپس میروم سه نمایش با گیلس براندرت انجام دهیم.

سال گذشته، او به ساندی میرر گفت» که همچنان به تلاش برای یافتن راه حل و بهبودی و فعالیت ادامه می‌دهد، اما «دیگر نمی‌توانم سر صحنه فیلم ببینم»… «و نمی‌توانم ببینم که دیالوگ‌ها را بخوانم. باید با آن کنار بیایم.» دنچ مدت‌هاست که درگیر مشکل بینایی است و حتی سعی کرد دیالوگ‌هایش را به صورت شفاهی حفظ کند اما این راه نیز چاره‌ساز نبود.

آخرین نقش او در سینما یک نقش کوتاه در Spirited در سال ۲۰۲۲ بود.

از دیگر نقش‌های کلیدی جودی دنچ می‌توان به هشت فیلم جیمز باند و شکسپیر عاشق اشاره کرد که برای آن برنده اسکار شد. دنچ همچنین یک کار هنری پایدار و بسیار موفق روی صحنه داشته است و برنده یک جایزه تونی و هشت جایزه لارنس اولیویه شده است.

Email
چاپ