به اعتلای کشورمان معتقدیم

حماس با طرح قطر و مصر برای آتش‌بس موافقت کرد

آبتاب رویترز نوشت: حماس روز دوشنبه اعلام کرد که پیشنهاد آتش بس غزه از سوی مصر و قطر را پذیرفته است. حماس در بیانیه ای اعلام کرد که اسماعیل هنیه، نخست وزیر قطر و رئیس اطلاعات مصر را از پذیرش پیشنهاد آنها مطلع کرده است.
به گزارش «انتخاب»؛ حماس در بیانیه ای اعلام کرد که اسماعیل هنیه، نخست وزیر قطر و رئیس اطلاعات مصر را از پذیرش پیشنهاد آنها مطلع کرده است.
العربیه از قول منابع اسرائیلی: پیشنهادی که مورد موافقت حماس قرار گرفته، برای تل آویو قابل قبول نیست
این درحالی ست که العربیه از قول منابع اسرائیلی گفت: پیشنهادی که مورد موافقت حماس قرار گرفته، برای اسرائیل قابل قبول نیست.
کانال ۱۲ اسرائیل نیز اعلام کرد که تیم مذاکره کننده اسرائیل پاسخ حماس را از میانجی‌ها دریافت کرده و در حال بررسی آن برای ارائه پاسخ رسمی است.
معاون رئیس حماس در غزه:  این توافق همه طرف ها را راضی می کند
معاون رئیس حماس در غزه در خصوص این توافق گفت: توپ در زمین اسرائیل است و من معتقدم که این توافق همه طرف ها را راضی می کند.
وی افزود: میانجی های مصری گفتند که تضمین می کنند جنگ در غزه از سر گرفته نمی شود.
یک منبع در حماس: ما با سندی موافقت کردیم که شامل آتش بس دائمی و رفع کامل محاصره است
یک منبع در حماس هم به العربیه گفت:  ما با سندی موافقت کردیم که شامل آتش بس دائمی و رفع کامل محاصره است.
واکنش آمریکا:  در حال رایزنی با شرکای خود در منطقه هستیم
وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد: ما از پاسخ حماس آگاه هستیم و در حال رایزنی با شرکای خود در منطقه در مورد آن هستیم. با مصر، قطر و اسرائیل درباره واکنش حماس به پیشنهاد آتش‌بس گفتگو خواهیم کرد.
العربیه: حماس اصلاحاتی با تضمین آمریکا در پیشنهاد انجام داده
العربیه از قول منابع مطلع تصریح کرد که حماس پس از اصلاحاتی که با تضمین آمریکا در پیشنهاد توافق انجام شد، با آن موافقت کرد.
دفتر نتانیاهو: کابینه جنگ به اتفاق آرا تصمیم به ادامه عملیات در رفح گرفت
دفتر نتانیاهو اعلام کرد که کابینه جنگ به اتفاق آرا تصمیم به ادامه عملیات در رفح به منظور تحت فشار قرار دادن حماس برای آزادی اسرا و دستیابی به اهداف جنگ گرفت.
Email
چاپ
آخرین اخبار