به اعتلای کشورمان معتقدیم

هنیه: قطعنامه شورای امنیت کاستی‌هایی دارد

آبتاباسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی حماس در نشست خبری در تهران با اشاره به قطعنامه شب گذشته شورای امنیت گفت که این قطعنامه انزوای سیاسی رژیم صهیونیستی را نشان داد.
به گزارش فارس، اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) که در دومین سفرش به تهران پس از عملیات طوفان الاقصی امروز (سه شنبه) با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه در محل وزارت امور خارجه دیدار و گفت وگو کرد، پس از این دیدار در نشست خبری حضور یافت.

وی با بیان اینکه نبرد طوفان الاقصی وارد ششمین ماه خود شد، گفت: مردم غزه مقاومت افسانه‌ای به نمایش گذاشتند که نشان دهنده سربلندی مردم ما در مقابله با جنایات و نسل کشی است.

هنیه افزود: علیرغم همه هزینه‌های سنگینی که مردم غزه پرداختند رژیم صهیونیستی شکست خورده و نتوانسته به هیچ یک از اهداف نظامی خود دست یابد و در حال از دست دادن حمایت‌های سیاسی و بین‌المللی است.

رئیس دفتر سیاسی حماس با اشاره به قطعنامه صادر شده در شورای امنیت خاطرنشان کرد: اگرچه این قطعنامه با تاخیر و همراه با کاستی‌هایی صادر شد، اما نشان داد که رژیم صهیونیستی دچار انزوای سیاسی شده است.

وی همچنین گفت که آمریکا نمی‌تواند اراده خود را بر جامعه بین‌المللی تحمیل کند.

هنیه بیان کرد: این نتیجه مقاومت و حمایت امت اسلامی به ویژه محور مقاومت است.

وی از مقام معظم رهبری و مردم ایران قدردانی کرد و افزود: روز قدس در حالی فرارسیدن است. امیدواریم ملت مسلمان در روز قدس حضور پرشوری داشته باشند و گام بزرگی در آزادسازی مسجدالاقصی باشد.

Email
چاپ
آخرین اخبار