به اعتلای کشورمان معتقدیم

تکلیف جنگ اوکراین بهار و تابستان امسال مشخص خواهد شد

آبتاب جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز پنج‌شنبه پس از برگزاری چند نشست در واشنگتن گفت که نمی‌توان برای تامین حمایت‌های نظامی جدید برای اوکراین صبر کرد؛ زیرا نتیجه جنگ در این کشور در بهار و تابستان امسال مشخص خواهد شد.  بورل در میان تردید‌ها درباره ادامه کمک‌های نظامی ایالات متحده به کی‌یف، خطاب به خبرنگاران گفت که پیامش برای سیاستگذاران ایالات متحده این است: «هر کاری که لازم است انجام شود، باید به سرعت انجام شود.»

به گزارش یورونیوز، جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز پنج‌شنبه پس از برگزاری چند نشست‌ در واشنگتن گفت که نمی‌توان برای تامین حمایت‌های نظامی جدید برای اوکراین صبر کرد؛ زیرا نتیجه جنگ در این کشور در بهار و تابستان امسال مشخص خواهد شد.

 بورل در میان تردیدها درباره ادامه کمک‌های نظامی ایالات متحده به کی‌یف، خطاب به خبرنگاران گفت که پیامش برای سیاستگذاران ایالات متحده این است: «هر کاری که لازم است انجام شود، باید به سرعت انجام شود.»
بورل درباره تلاش‌های اروپا برای حمایت نظامی از اوکراین گفت: «این موضوع برای ما نیز صادق است. ما باید سرعت خود را افزایش دهیم و به حمایت‌هایمان بیفزاییم و سریع‌تر عمل کنیم. به همین دلیل است که ظرفیت‌های صنعتی خود را در موضوعات دفاعی افزایش می‌دهیم.»
رئیس دستگاه دیپلماسی اتحادیه اروپا افزود: «ماه‌های آینده تعیین‌کننده خواهد بود. بسیاری از تحلیلگران انتظار دارند که در تابستان، روسیه دست به یک حمله بزرگ بزند و اوکراین نمی‌تواند تا نتیجه انتخابات بعدی ایالات متحده صبر کند.»
جو بایدن، رئیس جمهور دموکرات ایالات متحده، از زمان تهاجم تمام عیار روسیه در سال ۲۰۲۲ میلادی به اوکراین، همواره حامی کمک‌های نظامی به کی‌یف بوده است و در مقابل، دونالد ترامپ که رقیب احتمالی او در انتخابات پنجم نوامبر آمریکاست، موضع متفاوتی در این باره دارد.
مایک جانسون، رئیس جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا که از متحدان ترامپ است نیز تاکنون از رای‌گیری درباره لایحه‌ای که برای اوکراین معادل ۶۰ میلیارد دلار کمک نظامی بیشتر تامین می‌کند، خودداری کرده است.
Email
چاپ
آخرین اخبار