به اعتلای کشورمان معتقدیم

ادعاهای گروه هفت علیه تهران: ایران ارسال سلاح به روسیه را متوقف کند

آبتاب– وزیران خارجه هفت کشور صنعتی جهان، گروه هفت، با تاکید بر ادامه حمایت خود از اوکراین، با طرح ادعاهایی علیه تهران، از جمهوری اسلامی ایران خواستند کمک‌های نظامی به روسیه برای استفاده در تهاجم این کشور علیه اوکراین را متوقف کند.
به گزارش «انتخاب»، گروه هفت شامل ایالات متحده، کانادا، بریتانیا، فرانسه، آلمان، ایتالیا و ژاپن است و بیانیه مشترک وزیران خارجه این گروه روز شنبه ۲۸ بهمن پس از نشست آنها در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ منتشر شد.
این بیانیه همچنین از همه کشورها خواست که از تامین قطعات مربوط به برنامه‌های پهپادی ایران را که به قصد پشتیبانی از اقدامات جنگی روسیه است جلوگیری کنند.

وزیران خارجه گروه هفت تهاجم روسیه به اوکراین را «نقض آشکار اصول منشور سازمان ملل» خوانده و بر «عزم تزلزل‌ناپذیر خود برای ادامه حمایت از این کشور در دفاع از آزادی، حاکمیت، استقلال و تمامیت ارضی خود» تاکید کرده‌اند.

این وزیران در بیانیه مشترک خود همچنین با تاکید بر جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای، تداوم ارسال تسلیحات از سوی ایران به حوثی‌های یمن را را نقض قطعنامه ۲۲۱۶ شورای امنیت سازمان ملل و «باعث افزایش تنش‌ها در منطقه به میزان خطرناک» خواندند.

Email
چاپ
آخرین اخبار