به اعتلای کشورمان معتقدیم

رئیس سازمان هواپیمایی: پیشنهاد موضوع ورود ایرلاین‌های خارجی به پروازهای داخلی در مجلس رای نیاورد اما پیگیری‌ها از مسیر دیگر در حال انجام است

آبتاب محمد محمدی‌بخش، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از پیگیری‌ها برای ورود ایرلاین‌های خارجی به منظور برقراری پروازهای داخلی خبر داد و گفت: این اقدام قطعاً به دلیل کمبود ناوگان است تا بتوانیم عرضه بلیت را در بازار افزایش دهیم.
محمد محمدی‌بخش، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در گفت وگو با ایلنا از پیگیری‌ها برای ورود ایرلاین‌های خارجی به انجام پروازهای داخلی خارج از ساز و کارهای مجلس و برنامه هفتم خبر داد و گفت: این موضوع را در قالب یک بند در قانون برنامه هفتم پیگیری می‌کردیم اما این پیشنهاد در مجلس به هر دلیلی رای نیاورد اما پیگیری‌ها از مسیر دیگر در حال انجام است. در هر صورت ورود هر گونه نقش آفرینان که بتوانند به جابه جایی مسافران کمک کنند تا به طور نسبی به تعادلی در عرضه و تقاضا برسیم را دنبال می‌کنیم. این اقدام قطعا به دلیل کمبود ناوگان است تا بتوانیم عرضه بلیت را در بازار افزایش دهیم.

وی تاکید کرد: کلیت موضوع در مرحله بررسی‌های کارشناسی است و به طور قطع این اقدام ملاحظات خاص به خود را دارد و باید با توجه به قوانین و مقررات بالادستی این اقدام انجام شود. به هر حال به نظر می‌رسد این اقدام می‌تواند کمک خوبی به افزایش فرکانس‌های پروازی باشد و باز هم تاکید می‌کنم همه این ها به شرطی است که مصوبات قانونی رعایت شوند.

محمدی‌بخش در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا ورود ایرلاین خارجی به پروازهای داخلی یک کشور  در کشور دیگری هم سابقه داشته است، ادامه داد: کشورهای متعددی در قالب آزادی‌های پنجم تا نهم به این توافق‌ها رسیده‌اند و آن را به اجرا رسانده‌اند. این اقدام را برخی از کشورها در ایام پیک و پرتقاضا انجام می‌دهند.

وی درباره نگرانی‌ها برای فرصت شغلی نیروی کار ایرانی با ورود ایرلاین خارجی به پروازهای داخلی گفت: این نگرانی برای زمانی است که نیروی داخلی بیکار باشند اما در حال حاضر در این بازار تا رسیدن به ۵۰۰ فروند هواپیما هم فرصت شغلی وجود دارد.  

Email
چاپ
آخرین اخبار