به اعتلای کشورمان معتقدیم

احداث “تراموا” فقط با مجوز شورای شهر تهران

آبتاب مهدی چمران پیش از آغاز دویست‌و‌چهاردهمین جلسه شورای شهر تهران در ارتباط با دستور جلسه امروز شورای شهر تهران اظهار کرد: در جلسه امروز سید احمد علوی؛ رئیس کمیته گردشگری شورای شهر تهران گزارشی را از بازار تهران ارائه خواهد کرد و در ادامه به سایر دستور جلسات شورا از جمله عوارض و جرائم قطع درختان و امحاء فضای سبز خواهیم پرداخت.

وی تصریح کرد: لایحه عوارض نصب دکل‌ها یکی دیگر از دستور جلسات امروز شوراست که به آن پرداخته خواهد شد و در صورتی که وقت اجازه بدهد به سایر دستور جلسات خواهیم پرداخت.

رئیس شورای شهر تهران در ادامه در خصوص طرح جامع ترافیک شهر تهران اظهار کرد: این طرح در سال ۹۸ تقریبا به تصویب رسیده است اما در آن زمان اعلام شده بود که باید تکمیل شود که در آن زمان این کار صورت نگرفت و طرح جامعی که شهرداری تهران در شورای عالی ترافیک ارسال کرده صرفاً تکمیل طرح جامع ترافیک در سال ۹۸ بوده است و نیازی به مصوبه شورا ندارد.

چمران ادامه داد: البته در طرح جامع اشاره شده به موضوعاتی از جمله تراموا و LRT پرداخته نشده است و به همین جهت این مد از حمل و نقل باید در شورای شهر تهران مطرح و در پس از تصویب در پایتخت اجرا شود.

وی تصریح کرد: مسیر تراموا بودجه و اعتبار آن باید به تصویب شورای شهر تهران برسد و در غیر این صورت اجرای آن غیرممکن است.

رئیس شورای شهر تهران همچنین در خصوص احداث آرامستان‌های جدید در شهر تهران گفت: در این ارتباط در ۵ نقطه مطالعاتی انجام شده اما یک نقطه به صورت ویژه‌تر به آن پرداخته شده است.

چمران در خصوص عدم اعلام محله اشاره شده برای احداث آرامستان‌ جدید افزود: با توجه به اینکه اگر منطقه جدید اعلام شود باعث گران شدن زمین آنجا می‌شود بنابراین از اعلام محل مورد نظر معذور هستیم.

وی گفت: با توجه به اینکه دفن اموات در بهشت زهرا(س) رو به اتمام است باید تا سال آینده محل آرامستان جدید مشخص شود وگرنه باید در همان محدوده جاده قم مکانی پیدا شود.

 

Email
چاپ
آخرین اخبار