به اعتلای کشورمان معتقدیم

کاشت مژه و ناخن برای این افراد ممنوع شد!

آبتاب دکتر بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت در حاشیه نشست هیات دولت گفت: کاشت ناخن و مژه برای پزشکان، پرستاران و تمامی پرسنل بیمارستانی ممنوع است.

به گزارش همشهری آنلاین، وزیر بهداشت تاکید کرد: در کشور‌های دیگر دنیا نیز شیوه‌نامه‌هایی برای حضور پرسنل بیمارستان‌ها و مراکز درمانی در این مراکز وجود دارد و پزشکان و کادر درمان باید مراقبت کنند ویروس و آلودگی از طریق این مسائل منتقل نشود.

وی گفت: اگر مواردی وجود داشته باشد که این موضوع از سوی پرسنل بیمارستان‌ها رعایت نشود، با آن برخورد خواهد شد.

ممنوعیت کاشت ناخن و مژه برای پرسنل بیمارستان و مراکز درمانی یکی از مطالباتی است که مخاطبان خبرگزاری فارس در پویش‌های متعددی خواستار آن شده اند.

در متن یکی از این پویش‌ها آمده است که «باید کاشت ناخن و مژه برای پزشکان، پرستاران و تمامی پرسنل بیمارستانی ممنوع شود چراکه کاشت ناخن یکی از راه‌های انتقال سریع باکتری و ویروس است. این عمل علاوه بر فراهم کردن محیطی برای انتقال بیماری از طریق دست‌ها، به جهت نزدیک بودن پزشکان و پرستاران با بیماران و قرار گرفتن طولانی مدت در محیط درمانی، می‌تواند شرایط انتقال ویروس را فراهم کند.»

در متن یکی دیگر از پویش‌ها آمده است: «در بسیاری از مراکز درمانی شاهد کاشت ناخن توسط کارکنانی که مستقیما با بیماران ارتباط دارند. به جهت جلوگیری از انتشار آلودگی در محیط‌های درمانی، خواهشمندیم وزارت بهداشت از حقوق بیماران صیانت کرده و اجازه کاشت ناخن و آلوده کردن محیط درمانی به انواع بیماری‌ها و میکروب‌های قابل انتشار از طرق کاشت ناخن را به برخی کارکنان خود ندهد.»

Email
چاپ
آخرین اخبار