به اعتلای کشورمان معتقدیم

امیرعبداللهیان: از اقدام شجاعانه آفریقای جنوبی علیه اسرائیل حمایت می‌کنیم

آبتاب وزیر خارجه ایران در حساب کاربری خود در ایکس (توییتر سابق) نوشت: «انزجار و بازتاب نفرت انگز رفتار حیوانی نتانیاهو و ارتش تروریستی رژیم صهیونیستی در ارتکاب نسل‌کشی و جنایت جنگی علیه فلسطینیان نزد افکار عمومی جهانیان با هیچ عنوان و منطقی قابل سفیدشویی نیست و اکنون همگان منتظر تصمیم فوری و قاطعانه عدالت بین‌المللی جهت توقف ماشین کشتار صهیونیست‌ها هستند.»

وی در ادامه نوشت: «از اقدام شجاعانه دولت آفریقای جنوبی علیه رژیم آپارتاید و کودک‌کش نزد دیوان بین‌المللی دادگستری (با استناد به کنوانسیون پیشگیری و مجازات نسل‌کشی ۱۹۴۸) قویا حمایت می‌کنیم.»

آفریقای جنوبی در ماه گذشته میلادی علیه رژیم صهیونیستی به دادگاه بین المللی کیفری «لاهه» شکایت کرد. این کشور رژیم اسرائیل را مسئول «نسل کشی» در غزه دانست.

بر اساس این بیانیه «رونالد لامولا» وزیر دادگستری آفریقایی ریاست هیئت حقوقی این کشور را در دادگاه لاهه به عهده خواهد داشت.

به نوشته روزنامه الرای الیوم، وزارت دادگستری آفریقای جنوبی در بیانیه خود تصریح کرد: این کشور مصم است به «نسل کشی» در نوار غزه از طریق این دادخواست (شکایت نامه) پایان دهد.

دادگاه بین‌المللی کیفری لاهه طی پنجشنبه و جمعه هفته جاری دیدگاه‌های حقوقی آفریقای جنوبی و رژیم صهیونیستی در خصوص پرونده نسل کشی در نوار غزه خواهد شنید.

در جریان حمله نظامیان صهیونیستی به نوار غزه بیش از ۲۳ هزار فلسطینی شهید و حدود ۶۰ هزار تن دیگر مجروح شده‌اند که بیشتر آنان را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند.

Email
چاپ
آخرین اخبار