به اعتلای کشورمان معتقدیم

پوتین: آمریکا و غرب فکر فروپاشی روسیه را از سر بیرون کنند

آبتاب رئیس‌جمهور روسیه با هشدار به آمریکا و غرب گفت که فکر فروپاشی روسیه را از سر بیرون کنند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه روز پنجشنبه در نشست شورای توسعه راهبردی و پروژه‌های ملی این کشور گفت: «زمان آن فرا رسیده است که آمریکا و غرب فکر فروپاشی روسیه را از سر بیرون کنند.»

به گزارش خبرگزاری «آرمناپرس»، پوتین اظهار داشت: «مایلم متذکر شوم ما خود را از قاره آمریکا، از آمریکای شمالی، ایالات متحده و کانادا دور نمی‌کنیم.»

پوتین افزود، کشورهای غربی در صورت تمایل می‌توانند از همکاری با روسیه بهره ببرند.

به دنبال آغاز درگیری روسیه با اوکراین در فوریه گذشته، کشورهای غربی ضمن محکوم کردن مسکو و تشدید فشارهای اقتصادی، حمایت‌های همه جانبه سیاسی، مالی، تسلیحاتی از کی‌یف را در دستور کار قرار داده‌اند. به رغم حمایت‌های غربی‌ها، در صحنه میدانی روسیه توانسته دستکم ۲۰ درصد از خاک اوکراین را به تصاحب خود درآورد.

مسکو بارها تاکید کرده که کشورهای غربی با تأمین تسلیحات برای اوکراین به صورت غیررسمی خودشان را وارد جنگ کرده‌اند. دیمیتری پسکوف سخنگوی کرملین هفته پیش گفت: مرز میان دخالت مستقیم و غیرمستقیم بتدریج در حال از بین رفتن است.

پوتین افزود:«ما آنها را از خود دور نمی‌کنیم. البته تصمیم گیری با شماست.»

رئیس جمهور روسیه خاطرنشان کرد که آمریکا و اروپا باید خودشان به این موضوع  فکر کنند.

رئیس‌جمهور روسیه اخیر نیز گفت که مسکو در حال ارتقاء زرادخانه اتمی خود است و نیروهای راهبردی اتمی خود را در بالاترین سطح آمادگی نگه می‌دارد. پوتین در نشستی با مقامات ارشد دفاعی روسیه گفت که غرب جنگ ترکیبی علیه روسیه به راه انداخته است.

پوتین افزود که مسکو به عملیات نظامی ویژه در اوکراین ادامه خواهد داد و تلاش‌ها برای تحمیل شکست راهبردی به روسیه بی نتیجه مانده است.

Email
چاپ
آخرین اخبار