به اعتلای کشورمان معتقدیم

داوود و اسکندر؛ متهمان قتل داریوش مهرجویی و همسرش ۱۴ و ۱۵ ساله هستند؟

آبتاب– هنوز کسی جرات ندارد با قاطعیت در مورد متهمان قتل مهرجویی و همسرش که انگیزه‌شان را خصومت، طلب مالی و سرقت عنوان کرده بودند، صحبت کند. یک منبع آگاه که نخواست نامش در گزارش قید شود در مورد سن دو نفر از متهمان پرونده می‌گوید: «داوود و اسکندر؛ چهارده، پانزده سال بیشتر ندارند.»
روزنامه اعتماد نوشت: یک ماه و نه روز پیش داریوش مهرجویی و همسرش؛ وحیده محمدی‌فر در ویلای شخصی‌شان در زیبادشت کرج در حالی که منتظر مونا؛ دخترشان بودند با ضربات متعدد چاقو به قتل رسیدند، اما هنوز افکار عمومی به خصوص جامعه هنری از قتل این زوج هنرمند در شوک هستند. وقتی باغبان خانه به عنوان عامل اصلی جنایت معرفی شد، برخی موضوع را پذیرفتند، ولی برخی دیگر موضوع را نپذیرفتند و همچنان بر این باورند که متهمان اصلی پرونده توسط فرد یا افرادی اجیر شده بودند.

افکار و اذهان عمومی با ابراز نگرانی تحلیل های جنایی، سیاسی و اجتماعی مختلفی داشتند. حتی روزنامه کیهان روز بیست و پنجم مهرماه سال جاری؛ سه روز بعد از قتل مهرجویی و همسرش نوشت: «انتشار خبر قتل مهرجویی و همسرش، ذهن‌ها را بلافاصله متوجه ماجرای قتل‌های زنجیره‌ای در دهه ۷۰ کرد. به ویژه قتل مظلومانه ‌داریوش فروهر و همسرش.»

با این حال هنوز کسی جرات ندارد با قاطعیت در مورد متهمان قتل مهرجویی و همسرش (کریم، میر ویس، داوود و اسکندر) که انگیزه‌شان را خصومت، طلب مالی و سرقت عنوان کرده بودند، صحبت کند. یک منبع آگاه که نخواست نامش در گزارش قید شود در مورد سن دو نفر از متهمان پرونده به «اعتماد» می‌گوید: «داوود و اسکندر؛ چهارده، پانزده سال بیشتر ندارند.»

مشرق، داوود را برادر کوچک‌تر میر ویس معرفی کرده، اما شنیده‌های «اعتماد» حاکی از آن‌ است که «داوود برادری به نام میر ویس ندارد.»

وقتی این چهار نفر توسط پلیس به عنوان عاملان اصلی این جنایت معرفی شدند، فقط خبرنگاران سایت مشرق توانستند با آنها به گفت‌وگو بپردازند و گزارشی را تنظیم کنند. با این حال مشرق در گزارش خود به سن داوود و اسکندر اشاره نکرد و نوشت: «داوود برادر کوچک‌تر میر ویس است. خودش می‌گوید کریم او را برای این جنایت تحریک و دعوت کرده است، اما نمی‌داند برای چه انگیزه‌ای! می‌گوید قرار بود هر چیزی سرقت کردند بین خودشان تقسیم کنند.»

مشرق، اسکندر را که می‌گویند؛ فقط چهارده، پانزده سال دارد، قاتل وحیده محمدی‌فر، همسر مهرجویی معرفی کرد و درباره او نوشت: «ما رفتیم از در آشپزخانه وارد شدیم؛ خانم در آشپزخانه و پشت به در نشسته بود و مشغول کشیدن سیگار بود. آرام در را باز کردیم و وارد شدیم. آقای مهرجویی هم روی مبل داشت تلویزیون نگاه می‌کرد. خانم با دیدن ما ترسید و به سمت اتاق خواب فرار کرد. سعی کرد در را ببنددT اما با زور وارد اتاق شدیم. با پارچه و شلواری که همانجا بود دست و دهن خانم را بستیم.»

همچنین به گزارش مشرق، کریم همان باغبان خانه، مغز متفکر این جنایت معرفی شده است. در حالی که یک منبع آگاه میر ویس را باغبان خانه معرفی می‌کند و به «اعتماد» می‌گوید: «میر ویس یکی، دو سال پیش در ویلای مهرجویی سرایدار و باغبان آنها بود، اما با شکایت داریوش مهرجویی و همسرش از شهرک زیبادشت بیرون انداخته می‌شود.»

مشرق اما در مورد میر ویس این‌گونه نوشت: «میر ویس یک دختر دارد که شب قبل از حادثه مریض بود، اما انگار انتقام از مهرجویی آنقدر برای میر ویس اهمیت داشته که روز جنایت دخترش را به دکتر برده و به سرعت خود را به محل جنایت رسانده‌ است.» در حالی که این منبع آگاه در مورد خانواده متهمان مدعی است: «هنوز کسی نمی‌داند که کریم و میر ویس؛ زن و بچه دارند یا نه! حتی کسی نمی‌داند خانواده این چهار متهم، ایران هستند یا نه! اما در مورد داوود همین قدر شنیدیم که مدتی کوتاه به همراه برادرش در یک مغازه مربوط به خدمات لوله‌کشی کار می‌کرده است، اما بعدا خودش به صاحب مغازه اعلام کرده که دیگر وقت نمی‌کند به مغازه بیاید.»

از ابتدای انتشار خبر قتل مهرجویی و همسرش تا معرفی متهمان پرونده، تناقض‌های بسیاری در اخبار مشاهده می‌شد. تناقض‌ها تا دوم آبان ماه امسال ادامه پیدا کرد تا اینکه مانوش منوچهری؛ وکیل دختر داریوش مهرجویی طی متنی در خبرگزاری ایسنا اعلام کرد: «با توجه به اینکه تاکنون به دلیل شرایط خانواده، امکان حضور مستقیم در روند تحقیقات و اطلاع از جزییات پرونده فراهم نشده است، تقاضا دارم تا پایان رسیدگی و اتمام روند دادرسی و صدور حکم قطعی و روشن شدن تمامی ابعاد جنایت از انتشار هر گونه اخباری که مورد تایید اولیای دم یا وکلای ایشان نباشد از جمله معرفی قاتل یا قاتلان احتمالی پرهیز شود.»

پس از انتشار اظهارات وکیل دختر مهرجویی؛ مونا مهرجویی نیز در استوری اینستاگرامی خود نوشت: «تاکنون هیچ یک از شواهد و مدارک، اقاریر و آثار جنایت توسط ما بررسی نشده است. تا بررسی همه ابعاد و حضور در پرونده و روند دادرسی، قاتل از نظر ما مشخص نیست.»

یک منبع مطلع در مورد انتقال متهمان قتل مهرجویی به زندان به «اعتماد» می‌گوید: «متهمان به زندان قزلحصار منتقل شده‌اند.»

هیچ‌ کس هیچی نمی‌داند و هیچی نمی‌گوید

«اعتماد» پس از معرفی عاملان اصلی این جنایت سعی کرد با افرادی که شاید از متهمان پرونده اطلاعاتی داشته باشند گفت‌وگو کند، اما همکاری از سوی این افراد صورت نگرفت. حتی وکلای اولیای دم نیز تمایلی به گفت‌وگو نداشتند و ندارند. مانوش منوچهری، وکیل مونا مهرجویی در واکنش به «اعتماد» فقط یک جمله می‌گوید: «هر چه بود در همان متن منتشر شده، اعلام کردم.»

همچنین یکی از نگهبانان شهرک زیبادشت در واکنش به سوالات «اعتماد» می‌گوید: «نمی‌توانم به شما اطلاعات بدهم. اگر می‌خواهید بیشتر بدانید باید با ماموران پلیس و اطلاعات تماس بگیرید.»

یکی از اعضای هیات‌مدیره شهرک زیبادشت نیز به «اعتماد» می‌گوید: «هیچی نمی‌دانم.»

Email
چاپ
آخرین اخبار