به اعتلای کشورمان معتقدیم

واشنگتن پست: اسرائیل و حماس در آستانه توافق

آبتاب– به گفته یک مقام بلندپایه اسرائیل، تل آویو و حماس به توافقی نزدیک شده‌اند که براساس آن، بیشتر زنان و کودکان اسرائیلی را که در ۷ اکتبر ربوده شدند، آزاد می‌شوند.
واشنگتن پست نوشت: به گفته یک مقام بلندپایه اسرائیل، تل آویو و حماس به توافقی نزدیک شده‌اند که براساس آن، بیشتر زنان و کودکان اسرائیلی را که در ۷ اکتبر ربوده شدند، آزاد می‌شوند.
به گزارش انتخاب، این مقام اسرائیلی گفت که در صورت حل و فصل جزئیات نهایی، این توافق ظرف چند روز اعلام خواهد شد.
در این توافقنامه، زنان و کودکان اسرائیلی به صورت گروهی و همزمان با زنان و جوانان فلسطینی که در زندان‌های اسرائیل نگهداری می‌شوند، آزاد می‌شوند.
اسرائیل خواهان آزادی همه ۱۰۰ زن و کودکی است که از اسرائیل ربوده شده اند، اما تعداد اولیه احتمالاً کمتر خواهد بود.
بر اساس بیانیه یکی از مقامات حماس در کانال تلگرامی این گروه به نقل از رویترز در روز دوشنبه، حماس اعلام کرده است که آماده آزادی ۷۰ زن و کودک است.
تعداد زنان و جوانان فلسطینی که ممکن است آزاد شوند نامشخص است، اما یک مقام عرب هفته گذشته به من گفت که حداقل ۱۲۰ نفر در زندان هستند.
این مقام اسرائیلی گفت که آتش بس موقت احتمالاً پنج روزه با تبادل گروگان‌ها و اسیران همراه خواهد بود.  این آتش بس سفر ایمن را برای اسرای اسرائیلی فراهم می‌کند. این مقام اسرائیلی توضیح داد: همچنین می‌تواند کمک‌های بین‌المللی بیشتری به غیرنظامیان فلسطینی در غزه بدهد و بحران انسانی در غزه را کاهش دهد.
Email
چاپ
آخرین اخبار