به اعتلای کشورمان معتقدیم

رویترز: پوتین نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری روسیه می‌شود

آبتابدیمیرتی پسکوف، سخنگوی کرملین گفت که پوتین هنوز هیچ اعلام رسمی در مورد نامزدی برای یک دوره جدید ریاست جمهوری نداشته است.

به گزارش ایسنا؛ پوتین که در آخرین روز سال ۱۹۹۹ توسط بوریس یلتسین به ریاست جمهوری رسید، از زمان جوزف استالین به بعد بیش از هر حاکم روس دیگری ریاست جمهوری را برعهده داشته است و حتی رکورد ۱۸ ساله لئونید برژنیف را شکست داده است. پوتین در ۷ اکتبر ۷۱ ساله شد. ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه احساس می‌کند باید روسیه را در خطرناک‌ترین دوره دهه‌های اخیر هدایت کند. 

پوتین، که نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد از محبوبیت ۸۰ درصدی در داخل روسیه برخوردار است، قطعاً پیروز خواهد شد.

یکی از منابع آگاه از برنامه‌ریزی گفت: تصمیم گرفته شده – او نامزد شود.

منبع دیگری که گزارش ماه گذشته روزنامه کومرسانت را تایید کرد، گفت که یک اشاره طراحی شده طی چند هفته آینده منتشر خواهد شد. منبع دیگری نیز که با تفکر کرملین آشنا بود، تایید کرد که تصمیمی گرفته شده و مشاوران پوتین در حال آماده شدن برای مشارکت پوتین هستند.

یک منبع دیپلماتیک خارجی که خواست نامش فاش نشود، گفت که پوتین اخیرا این تصمیم را گرفته و به زودی اعلام خواهد شد.

تاکنون هیچ تایید مشخصی درباره برنامه‌های پوتین برای نامزدی در انتخابات ریاست‌جمهوری مارس ۲۰۲۴ وجود نداشته است. دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین از اظهار نظر در این باره خودداری کرد.

پسکوف در ماه سپتامبر گفت که اگر پوتین تصمیم به نامزدی بگیرد، هیچ کس نمی‌تواند با او رقابت کند.

مامور سابق کا.گ.ب با جدی ترین چالش‌هایی مواجه است که هر رئیس کرملین از زمانی که میخائیل گورباچف بیش از سه دهه پیش با اتحاد شوروی در حال فروپاشی، دست و پنجه نرم کرد، با آن مواجه بوده است. جنگ در اوکراین باعث بزرگ‌ترین رویارویی با غرب از زمان بحران موشکی کوبا در سال ۱۹۶۲ شده است.

Email
چاپ
آخرین اخبار