به اعتلای کشورمان معتقدیم

جمع‌بندی وزیر خارجه آمریکا از سفرش به منطقه: به پیشرفت‌های خوبی در زمینه کمک‌رسانی به غیرنظامیان غزه دست یافته ایم

آبتاب وزیر خارجه آمریکا با ترک ترکیه به این دور از سفر منطقه‌ای خود پایان داد. آنتونی بلینکن در مورد تلاش‌ها برای کمک‌رسانی به غیرنظامیان غزه گفت کشورش «به‌سختی و از راه‌های بسیار مطمئن» بدنبال افزایش محموله‌های ورودی به غزه است. وزیر خارجه آمریکا گفت به پیشرفت‌های خوبی در این زمینه دست یافته و در روزهای آتی، شاهد افزایش «قابل توجه» کمک‌رسانی به غیرنظامیان غزه خواهیم بود.
به گزارش انتخاب؛ آنتونی بلینکن در مورد تلاش‌ها برای کمک‌رسانی به غیرنظامیان غزه گفت کشورش «به‌سختی و از راه‌های بسیار مطمئن» بدنبال افزایش محموله‌های ورودی به غزه است. وزیر خارجه آمریکا گفت به پیشرفت‌های خوبی در این زمینه دست یافته و در روزهای آتی، شاهد افزایش «قابل توجه» کمک‌رسانی به غیرنظامیان غزه خواهیم بود.

وزیر خارجه آمریکا در مورد تلفات غیرنظامیان فلسطینی ناشی از حملات سنگین اسرائیل هم، بدون اشاره به تعداد زیاد کشته‌شدگان، گفت با اسرائیلی‌ها درباره قدم‌هایی که می‌توانند برای کاهش تلفات غیرنظامی بردارند،‌ در تماس هستیم.

آنتونی بلینکن با تأکید بر این‌که «کار هنوز تمام نشده»،‌ به شکل تلویحی به «پیشرفت‌هایی که ممکن است چندان آشکار نباشند» اشاره کرد.

بلینکن در این دور از سفرهای منطقه‌ای، ابتدا در اسرائیل با مقام‌های این رژیم دیدار و گفت‌وگو کرد و سپس در رام‌الله به دیدار محمود عباس رئیس تشکیلات فلسطینی رفت. وزیر خارجه آمریکا در ادامه با همتایانش از کشورهای عربی منطقه رایزنی کرد و با دو دیدار کوتاه از بغداد و آنکارا سفرش را به پایان برد.

Email
چاپ
آخرین اخبار