به اعتلای کشورمان معتقدیم

ورزنه شهر زرخیز علم و هنر

آبتابحسینعلی میراحمدی- در تمام طول این چهاردهه عمرم هر کجا نام ورزنه را در همایش و یا مجلسی شنیدم، به دنبال آن از شهدا و ایثارگری‌هایش یاد می‌شد و در سال‌های اخیر نیز نام ورزنه با گردشگری و اماکن تفریحی مذهبی آن گره می‌خورد که برای هر شهروند ورزنه ای باعث افتخار است. ولی آن چه که امروز شاهد آن هستیم و باید بدان ببالیم، افتخارآفرینی نوجوانان شهر و شهرستان در سطوح  مختلف علمی است که این مورد ستودنی است. 
نوجوانان ما که ذات و سرشتی از علم وهنر در رگ و خون خود دارند با توجه به موقعیت و ظرفیت‌های موجود شهرستان، بذر علم و استعدادهایشان جوانه زده که باید به درستی و با تدبیر از این جوانه‌های جوان محافظت و مراقبت شود، زیرا که آنها سرمایه‌های آینده این دیار و مملکت هستند.
در همایش تقدیر از برگزیدگان جشنواره نوجوانان خوارزمی که در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ورزنه برگزار شد، افراد حاضر اکثراً دختران نوجوان بودند که نگاهشان با نگاه‌های نوجوانان دهه ی ۶۰ و ۷۰ بسیار متفاوت بود.
اجراهای دکلمه و استندآپ کمدی توسط نوجوانان دختر با زبان شیوا و مسلط واقعاً حس غرور را به مخاطب می‌داد و این تمام ماجرا نبود. نوجوانان با تفکری آزاد و با روحیه‌ای شاد و پر از انرژی شوری زیبا به فضای همایش داده بودند؛ دیگر مجری مراسم از خارج شهر دعوت نمی‌شود چرا که جوانان ما خود هر کدام سخنور و مسلط بر بیان هستند و چه آغاز خوبی است بر پایان تمام محدودیت‌ها!
در پایان نوبت به معرفی برگزیدگان شد، بنا بر تجریبات قبلی انتظار تقدیر از چند نفر را داشتم که قرار بود به عنوان برگزیده جشنواره معرفی شوند؛ ولی در کمال ناباوری مجری شروع به خواندن نام نوجوانان پر افتخار شهرمان نمود. گروههای ۶ نفره به روی سن می‌رفتند و از دستان مسئولان شهری، خیرین، ائمه جماعت و جمعه جوایز خود را دریافت می‌نمودند. اصلاً قابل وصف نیست به قلم کشیدن آن لحظات که ۴۹ نفر از نوجوانان شهر ما در یک تورنمنت کشوری رتبه های اول تا سوم را به دست آورده بودند. 
 لحظه‌ای اشک شوق تمام وجودم را در برگرفت که جوانان و نوجوانان ما به این مرحله از افتخار و پیشرفت رسیده‌اند و متأسف از این که چرا نوجوانان در سطح بالاتری مورد حمایت و تقدیر قرار نگرفتند که همین مقدار هم حاصل تلاش‌های ریاست محترم اداره آموزش و پرورش، سرکار خانم شاکری مدیر محترم و با اخلاق مدرسه اخوان یوسفی و خیر نیک اندیش حاج حسن یوسفی بوده که از این نوجوانان تقدیر شود که البته هدف روحیه دادن و ترغیب این حماسه سازان ایران فردا بود.
و وظیفه است بوسیدن دست تمام کسانی که این استعداد‌ها را کشف نموده و چه زیبا است تقدیر از این عزیزان و تمام مدیرانی که طی این سال‌ها علی‌رغم تمام بی مهری‌ها و محدودیت‌ها لحظه ای از رسالت خود عقب‌نشینی ننموده و ایستادند برای آینده شهر و کشور و این افتخاریست که طی این یک دهه‌ی اخیر نصیب اداره آموزش و پرورش شهرستان ورزنه شده و کسی را یارای رقابت نیست.
امیدوارم این رودخانه علمی همیشه جاری باشد و با قدرت هرچه تمام با کنار زدن موانع به سر منزل مقصود برسد.
Email
چاپ
آخرین اخبار