به اعتلای کشورمان معتقدیم

ادعای اوکراین: واگنر در آفریقا به حماس آموزش داد

آبتاب– وزارت دفاع اوکراین در اظهاراتی عجیب مدعی شد که سربازان حماس توسط نظامیان «واگنر» در آفریقا آموزش دیده‌اند!
به گزارش ایسنا، مرکز مقاومت ملی وزارت دفاع اوکراین مدعی شد که گروه پیمانکار نظامی واگنر که اعضایش بلاروس را به مقصد آفریقا ترک کردند، در آموزش و انتقال تجارب نظامی به سربازان حماس نقش داشتند.
به گزارش پایگاه خبری «صدای جدید اوکراین»، این مرکز با استناد به اینکه تنها نظامیان روس تجربه کار با پهپادهای استفاده‌شده در عملیات حماس را دارند، مدعی شد که حتماً نظامیان واگنر نحوه کار با این پهپادها را در آفریقا به اعضای حماس آموخته‌اند!
نیروهای مقاومت صبح شنبه با حملات سنگین راکتی و موشکی، شهرک‌های صهیونیست‌نشین مجاور نوار غزه را هدف قرار دادند و «محمد الضیف» فرمانده گردان‌های القسام، شاخه نظامی جنبش حماس، از آغاز عملیات «طوفان‌الاقصی» خبر داد. درگیری‌ها امروز (دوشنبه) در سومین روز از عملیات طوفان الاقصی توسط گردان‌های عزالدین قسام، شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی (حماس) علیه اشغالگران ادامه دارد و صهیونیست‌ها نیز به حملات خود به مناطق مختلف نوار غزه ادامه می‌دهند؛ حملاتی که به شهادت غیرنظامیان و تخریب منازل و مساجد منجر شده است.
واگنر یک گروه پیمانکار نظامی است که به دولت روسیه وابسته بوده و پیش از ایفای نقش کلیدی در جنگ اوکراین، در آفریقا حضوری پررنگ داشت. چندی پیش یوگنی پریگوژین، بنیان‌گذار و فرمانده این گروه که پیش‌تر دست به شورشی ناموفق علیه کرملین زده بود، بر اثر سقوط هواپیمایش به همراه چند فرمانده ارشد واگنر کشته شد؛ سانحه‌ای که به گفته ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه، احتمالاً بر اثر انفجار نارنجک در داخل هواپیما توسط سرنشینان این پرواز اتفاق افتاد.
انتهای پیام/
Email
چاپ
آخرین اخبار