به اعتلای کشورمان معتقدیم

پزشکی قانونی: نامه‌ی منتشر شده در فضای مجازی با موضوع فوت خانم نیکا شاکرمی وجود خارجی ندارد

آبتاب خانم نیکا شاکرمی سال گذشته در زمان اعتراضات با سقوط از ارتفاع جان باخت. چهارشنبه ۳۰ شهریور ماه سال گذشته ساکنان ساختمانی در چهارراه امیر اکرم، جسد دختر جوانی را پیدا کردند که ادعا شد که او از کشته‌شدگان تجمعات در تهران بود. ادعایی که توسط پزشکی قانونی و نهادهای رسمی تکذیب شد.
سازمان پزشکی قانونی اعلام کرد: پیرو انتشار مطلبی جعلی منتسب به اینکه در شبکه های اجتماعی به عنوان نامه این سازمان در خصوص مرگ مرحومه «نیکا شاکرمی» منتشر شده است، اساساً چنین نامه ای وجود خارجی نداشته و صدور آن نیز قویاً تکذیب می شود.
به گزارش ایرنا، در اطلاعیه این سازمان آمده است: چنانچه که از محتوای این متن جعلی کاملاً هویداست، فایل منتشر شده فاقد الزامات اولیه نامه های صادره اداری است و صرفاً یک متن تایپ شده با شماره جعلی و غیرمنطبق با قالب شماره نامه های سازمان پزشکی قانونی کشور است و بدون رعایت برخی چارچوب های محتوایی و حتی ظاهری که در مکاتبات رؤسای دستگاه ها مورد توجه قرار می گیرد، تنظیم شده است.
سازمان پزشکی قانونی کشور تأکید کرده است: ضمن یادآوری این مورد که تاکنون افراد یا جریاناتی در فضای مجازی چندین بار کوشیده اند تا با جعل ناشیانه متونی تحت عنوان گواهی های فوت و یا نامه های رسمی منتسب به سازمان پزشکی قانونی کشور، در جریان حوادث مختلف طی سال های گذشته، مطالب کذب و غیرواقعی خود را برای مخاطبان باورپذیر نمایند، تأکید می کند که سازمان پزشکی قانونی در تمامی پرونده های ارجاعی با رعایت موازین دقیق علمی و اخلاقی نسبت به بررسی و اظهارنظر دقیق کارشناسی اقدام و نتایج را به مقامات قضایی اعلام می کند.
Email
چاپ
آخرین اخبار