به اعتلای کشورمان معتقدیم

سخنگوی دولت: روحانی گفت ما مسئول بهشت و جهنم مردم نیستیم

آبتاب، سخنگوی دولت در بخشی از نشست سیاسی دانشجویان «طرح ولایت» دانشگاه شهید بهشتی، گفت: ۱۰ سال پیش رئیس جمهور وقت اعلام می‌کند دولت مسئول بهشت و جهنم مردم نیست؛ نتیجه این نگاه در ذهن دولتمرد هشت تا ۱۰ سال بعد در کف خیابان‌ها و در اغتشاشات دیده می‌شود. اگر امروز درگیر جنگ ترکیبی و در ابعاد مختلف هستیم پس اقتضائات زندگی ما هم باید جنگی و مخصوص دوره نبرد باشد.

بهادری جهرمی یادآور شد: همزمان رشد اقتصادی در صنایع پرمصرف انرژی مثل فولاد رکورد می‌شکند و از تولیدکننده پانزدهم یا شانزدهم به تولیدکننده هشتم یا نهم فولاد در جهان بدل می‌شویم. از زمستان سال ۱۴۰۰ برای این روزها تصمیم گرفته بودیم تا در بهار و زمستان قبل برق مضاعف به تولیدکننده‌ها بدهیم و در عوض در دوران اوج مصرف برق همکاری و تعامل بیشتری از آنان شاهد باشیم.

سخنگوی دولت یادآور شد: یک زمانی یک رئیس جمهوری و کاندیدایی می‌گوید کلید حل مشکلات اقتصادی ما نگاه به خارج است نه توان داخل؛ نتیجه این نگاه چند سال بعد با رکوردشکنی تورم ۷۰ ساله و رشد اقتصادی تقریباً صفر و حداقل فروش نفت مشخص می‌شود. هم بتون داخل قلب راکتور ریخته شد و هم چرخ زندگی مردم نچرخید.

وی تاکید کرد: مدیریت دولتی به مفهوم عام کلمه یکی از مهمترین مشکلات صنعت خودروسازی است. مسیر اصلی میان‌مدت دولت که مراحل آن تا حد زیادی پیش رفته است و قیمت‌گذاری و یافتن خریدار صلاحیت‌دار در آن در حال بررسی است تا تجربه تلخ دشت مغان و هفت تپه تکرار نشود.

بهادری جهرمی همچنین در بخش دیگری از این نشست یادآور شد: برخلاف ادعای دولتی که مدعی بود زبان دنیا را بلد است، در سال ۱۴۰۱ حجم تجارت خارجی ایران با ۱۱۲ میلیارد دلار رکورد زد. این رکورد زمانی حاصل شد که ما تحریم بودیم و یک بشکه نفت نمی‌توانستیم بفروشیم یا یک دلار نمی توانستیم منابع جابجا کنیم و این حجم تجارت خارجی بدون محاسبه نفت است.

او با اشاره به اقدامات جدید دولت در زمینه نهضت ملی مسکن، اظهار کرد: امروز صبح رییس جمهوری دستور تازه‌ای برای پیشبرد نهضت ملی مسکن و تامین ملی آن صادر کرد تا ظرف هفته آتی جلسه‌ای با مدیریت معاون اول برگزار و گزارشش به دولت ارائه شود.

بهادری جهرمی همچنین اعلام کرد: سالانه ۲۰۰ هزار مسکن روستایی باید ساخته شود و ساخت سالانه ۵۰۰ هزار مسکن برای محرومین در دستور کار است که تفاهم‌نامه آن منعقد شده است. تا امروز ۱ میلیون و ۷۵۰ هزار زمین تامین شده است. حدود ۴۵۰ هزار مسکن قرارداد با سازنده دارد. ۳۲۵ هزار پروانه ساختمانی در شهرداری‌ها صادر شده است. تأسیس چهار شهر جدید هم تصویب شده که در این دو سال ساخته شود.

Email
چاپ