به اعتلای کشورمان معتقدیم

آلودگی فعلی هوا ناشی از بی عرضگی سازمان محیط زیست است

آبتاب، محمدحسن آصفری، نماینده مجلس، درباره تأثیر مازوت سوزی بر آلودگی هوا گفت: این مسئله صحت ندارد و هیچ مازوت سوزی ای در حال حاضر انجام نمی‌شود. آلودگی هوا در شرایط فعلی ناشی از بی عرضگی سازمان محیط زیست است. متهم اول آلودگی هوا آقای سلاجقه است. ایشان اعمال ماده ۲۳۴ شده است و هفته بعد از تعطیلات باید در کمیسیون پاسخ دهد که چرا وضعیت اینگونه است.

وی در رابطه با نقش دولت در وضعیت فعلی آلودگی هوا گفت: الحمدالله آقای سلاجقه در مناطق خوب ساکن است و خبر از هوای بد ندارد. دولت باید اقدامات بازدارنده و حتی دیپلماسی در حوزه‌ی هوا انجام دهد، اما کاری نکرده است. باید چند جلسه با کشور‌هایی که منشاء این آلودگی هستند گذاشته می‌شد، اما خیلی بی تفاوت از این مسئله می‌گذرند. خود آقای رئیس جمهور تاکید دارد، اما رئیس سازمان محیط زیست این کاره نیست و صرفاً یک جا را اشغال کرده است.

آصفری در پایان گفت: مجلس وظیفه نظارتی دارد که آن‌ها کار انجام دهد، دولت باید یک پیشنهاد به ما بدهد که به آن‌ها کمک کنیم. مجلس پیشنهادی برای این مسئله ندارد. خدا را شکر آقای سلاجقه در پارک پردیسان نشسته است و خبری از آب و هوای مردم اراک و اصفهان و تهران ندارد.

Email
چاپ