به اعتلای کشورمان معتقدیم

ترجیح دادم هنر را کنار بگذارم!

آبتاب -لیلا نصیری سروری- دکتر حجت بقایی فیلمساز گیلانی در گفتگو با آبتاب گفت: با هماهنگی چند مدیر سال ۱۳۹۲ به دستور مدیر وقت ارشاد رشت تمام سوابق هنری من در گیلان قبل از ۹۲ پاک شد، عجب شانسی آوردم!
دکتر بقایی ادامه داد: از شنیدن خبر منتشر شده در فضای مجازی درباره مدیرکل ارشاد گیلان شوکه شدم. من یک زمانی در تهران کار هنری انجام می دادم و چندین فیلم و مستند و … کار کرده بودم. خوب طبیعی بود، آن اوائل چون از تهران آمده بودم در صداوسیمای گیلان نگذاشتند کار کنم. من هم با مجوز ارشاد فعالیت می کردم و با مجوزهای دو مؤسسه فرهنگی در دو روستا، یک مؤسسه فرهنگی هنری در غرب گیلان و یک شرکت فیلمسازی در شرق گیلان فعالیت می کردم.
تا اینکه طی سالهای ۱۳۸۹ تا ۱۳۹۱ یک مشکل اداری داشتم و با دو تن از مدیران ارشد در صداوسیمای گیلان به مشکل برخوردم. آن مشکل حل نشد و از معاونت منابع انسانی صداوسیمای تهران به من گفتند باید بروم و در دیوان عدالت اداری شکایت کنم و من بی خیال شکایت شدم (چون به نتیجه امیدوار نبودم)، به کارم ادامه دادم غافل از اینکه…
روزی برای یک مجموعه مستند رفته بودم ارشاد رشت، دیدم تمام رزومه من قبل از ۹۱ در ارشاد پاک شده است و جالبه که حداقل سه جشنواره در گیلان راه انداخته بودم که مثلاً توانمندی خودم را اثبات کنم. با عنایت مدیریت وقت ارشاد رشت همه توانمندیهایم پرید.
من فهمیدم ارتباطات قوی بین مدیران ما (صداوسیمای گیلان) و مدیران آنها (ارشاد گیلان) برقرار است. به خاطر همین از ۱۳۹۲ الی ۱۳۹۴ به این طرف ترجیح دادم هنر را کناری بگذارم. اینها نمی خواهند کار کنم و با همکاری اساتیدم رفتم در مسیر تحقیق و توسعه…
حالا که مدیرکل ارشاد در حال تغییر است، انشالله که گماشتگانشان و حامیانشان هم…
آخه یکی نیست بگه به تو چه، تو برو به کارگریت برس، به قول مدیرکل اسبق: دکتر جان تو اگر سواد داشتی کارگری نمی کردی، و من با افتخار کارگری می کنم. شما راست می گویید سواد ندارم و به کارگری خودم می بالم.
Email
چاپ
آخرین اخبار