به اعتلای کشورمان معتقدیم

۴۶ درصد ظرفیت سدهای کشور خالی است

تسنیم: با وجود ۲۶ میلیارد و ۶۱۰ میلیون مترمکعب آب در مخازن سدهای کشور، میزان پرشدگی سدها به ۵۴ درصد رسیده و در حال‌ حاضر ۴۶ درصد ظرفیت مخازن سدهای کشور خالی است.

 از ابتدای سال آبی جاری (شروع مهر ۱۴۰۱) تا پنجم فروردین‌ماه ۱۴۰۲، در مجموع ۱۹ میلیارد و ۴۶۰ میلیون مترمکعب آب وارد سدهای ایران شده که در مقایسه با ورودی ۱۷ میلیارد و ۵۵۰ میلیون مترمکعبی آب به سدهای کشور در مدت زمان مشابه سال آبی قبل، رشدی ۱۱ درصدی داشته است.

همچنین، طبق آخرین آمار رسمی اعلام شده از سوی شرکت مدیریت منابع آب ایران، میزان رهاسازی آب از سدها برای مصارف شرب، صنعت، کشاورزی و اهداف زیست‌محیطی در ۱۸۴ روز ابتدایی سال آبی جاری، ۱۱ میلیارد و ۹۴۰ میلیون مترمکعب بوده که نسبت به خروجی ۱۲ میلیارد و ۱۰ میلیون مترمکعبی آب از سدهای کشور در مدت مشابه سال آبی گذشته، ۱ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

با وجود ۲۶ میلیارد و ۶۱۰ میلیون مترمکعب آب در مخازن سدهای کشور، میزان پرشدگی سدها به ۵۴ درصد رسیده و درحال‌حاضر ۴۶ درصد ظرفیت مخازن سدهای کشور خالی است.

این‌درحالی‌است که میزان ذخایر آبی سدهای ایران در زمان مشابه سال قبل (۵ فروردین ۱۴۰۱) بالغ بر ۲۴ میلیارد و ۸۴۰ میلیون مترمکعب بوده و رشدی ۷ درصدی را در میزان ذخایر آبی سدها شاهد هستیم.

Email
چاپ
آخرین اخبار