به اعتلای کشورمان معتقدیم

پیام نوروزی امیرعبداللهیان به ایرانیان خارج از کشور: از شما دعوت می‌کنم دانش و سرمایه خود را در ایران متمرکز کنید

فارس: حسین امیرعبداللهیان در پیامی ویدئویی سال نو و فراررسیدن نوروز را به ایرانیان خارج از کشور تبریک گفت. وزیر امور خارجه در پیامی ضمن تبریک سال نو به ایرانیان خارج از کشور، از آنها دعوت کرد پیشرفت، توان، دانش و سرمایه خود را در سرزمین مادری متمرکز کرده و بدون دغدغه و بدون نگاه به اقدامات و سیاست‌های ایران هراسانه به سرزمین آباء و اجدادی خود سفر کنند.

 وی خطاب به هموطنان ایرانی خارج از کشور گفت: شما ایرانیان عزیز در اقصی نقاط جهان، سفیران فرهنگ ایرانی و طلایه داران و پیشگامان تمدن و ابتکار و نوآوری هستید.

رئیس دستگاه دیپلماسی افزود: ما در دولت سیزدهم برای تسهیل امور ایرانیان در خارج از کشور که تعداد قابل توجهی هستند، همه گونه تسهیلات کنسولی و امکانات برای تردد آسان و راحت شما به سرزمین مادری را فراهم کرده‌ایم و در سال آینده نیز اگر کاستی‌هایی وجود داشته، با کمک یکایک همکارانم و بخش‌های ذیربط در جمهوری اسلامی ایران برای رفع آن کاستی‌ها با تمام توان همت گماشته‌ایم.

وزیر خارجه بیان کرد: وطن ما یکی است، دغدغه‌های ما مشترک است. قلب همه ایرانیان در هر کجای جهان که هستند برای سرافرازی وطن و سرزمین مادری می‌تپد.

امیرعبداللهیان اضافه کرد: سال جدید را با این امید و نوید آغاز می‌کنیم که همه تلاش خود را در داخل و خارج برای توسعه، پیشرفت و قرار گرفتن ایران عزیز در اوج قله‌های پیشرفت و اقتدار در تمامی زمینه‌ها به کار خواهیم بست. یکایک شما هموطنان عزیز، خانم‌ها، آقایان جوانان و نوجوانان ایرانی در اقصی نقاط جهان باید سهم خود را بیش از پیش در این مسیر عملی کنید.

وزیر خارجه بیان کرد: زبان فارسی و نوروز دو سرمایه جدایی ناپذیر ایران و ایرانیان بشمار می‌رود. ما با در اختیار داشتن این سرمایه‌های عظیم و شاعران بزرگ، تاریخی و تمدنی ایرانی به ایرانی بودن خود و به فارسی زبان بودن خود و به حوزه تمدنی ایران افتخار می‌کنیم.

وی خطاب به ایرانیان خارج از کشور گفت: همه شما را دعوت می‌کنم به اینکه پیشرفت، توان، دانش و سرمایه خود را در سرزمین مادری متمرکز کنید و در تمام طول سال نه یک بار و دو بار بلکه ده‌ها بار بدون دغدغه و بدون نگاه به اقدامات و سیاست‌های ایران هراسانه دشمنان به سرزمین آباء و اجدادی خود سفر کنید. بهترین‌ها را برای یکایک شما آرزو دارم.

Email
چاپ