تاریخ انتشار :

وضعیت قرمز منابع آبی تهران

تسنیم: با کاهش ۴۲ درصدی بارش‌های تهران در سال آبی جاری، شاهد کاهش ۲۳ درصدی حجم ذخایر آب سدهای پنج‌گانه تهران نسبت به زمان مشابه سال قبل هستیم و در حال حاضر فقط ۱۴ درصد ظرفیت سدهای تهران پُر است.
     پایگاه خبری آبتاب (WWW.ABTAAB.IR):
پاییز خشک امسال که در ادامه سال آبی کم‌بارش قبلی نمود پیدا کرد، شرایط ذخایر آبی سدهای پنج‌گانه تهران را به عنوان منابع اصلی تأمین آب این کلانشهر در وضعیت ناپایدار قرار داد.

از ابتدای سال آبی جاری تا نیمه دی‌ماه، ۴۳.۳ میلی‌متر بارش در تهران ثبت شده که این میزان در سال گذشته ۷۵ میلی‌متر بوده است؛ بر این اساس میزان بارش‌ها نسبت به سال آبی قبل آن ۴۲ درصد و نسبت به بلندمدت ۵۱.۵ درصد کاهش یافته است.

درحال حاضر، از مجموع ظرفیت ۱۸۸۸ میلیون متر مکعبی پنج سد تامین کننده آب شرب استان تهران، ۲۶۴ میلیون متر مکعب آب پشت سدها ذخیره شده و بیانگر این است که تنها حدود ۱۴ درصد از ظرفیت کلی سدهای پنجگانه تامین کننده آب استان تهران پر است.

وضعیت فعلی ذخایر آبی سدهای تهران (برحسب میلیون مترمکعب) در جدول زیر نشان داده شده است.

وضعیت قرمز منابع آبی تهران / ۸۶ درصد ظرفیت سدهای تهران خالی است

در حال حاضر میزان ذخایر سدهای پنجگانه تامین کننده آب استان تهران ۲۶۴ میلیون مترمکعب است که این رقم در روز مشابه سال گذشته حدود ۳۴۲ میلیون مترمکعب بوده و بر این اساس، حجم آب سدهای استان تهران ۲۳ درصد نسبت به روز مشابه سال گذشته کاهش یافته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *