به اعتلای کشورمان معتقدیم

امیرعبداللهیان: ایران یکی از قوی‌ترین دموکراسی‌های منطقه را دارد

فارس: وزیر امور خارجه در گفت‌وگوی تلفنی همتای اسپانیایی گفت: در منطقه ما، ایران یکی از قوی ترین دموکراسی‌ها را دارد و این که اروپا بخواهد به صورت یک سویه مسائل را ببیند و به دخالت‌های خود ادامه دهد، برای ما قابل قبول نیست.
      پایگاه خبری آبتاب (WWW.ABTAAB.IR):

به گزارش آبتاب، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان عصر امروز (پنجشنبه) اول دی ماه در پاسخ به تماس تلفنی «خوزه مانوئل آلبارس»، همتای اسپانیایی خود، در مورد مهم ترین موضوعات مورد اهتمام دو کشور به بحث و تبادل نظر پرداخت.

وزیر امور خارجه کشورمان در این گفتگو با انتقاد از اقدام نادرست کشورهای غربی در لغو عضویت جمهوری اسلامی ایران در کمیسیون مقام زن، این اقدام را نشانگر تلاش برای از بین بردن فرصت گفتگو خواند.

امیرعبداللهیان تأکید کرد: در منطقه ما، ایران یکی از قوی ترین دموکراسی‌ها را دارد و این که اروپا بخواهد به صورت یک سویه مسائل را ببیند و به دخالت‌های خود ادامه دهد، برای ما قابل قبول نیست.

وزیر امور خارجه ایران همچنین، آغاز سال نو میلادی را به دولت و مردم اسپانیا تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد سال آینده سالی توأم با صلح و ثبات برای همه مردم دنیا باشد و شاهد گسترش بیش از پیش روابط بین ایران و اسپانیا در عرصه‌های مختلف باشیم.

خوزه مانوئل آلبارس، وزیر امور خارجه اسپانیا نیز در این گفتگو، دیدگاه‌های خود را در مورد مسائل مورد اهتمام مشترک مطرح و متقابلا سال نو را به مردم و دولت ایران به خصوص مسیحیان تبریک گفت.

وزیر امور خارجه اسپانیا همچنین بر اهتمام دولت اسپانیا برای تداوم گفت‌وگو و گسترش روابط با ایران تاکید کرد.

Email
چاپ