به اعتلای کشورمان معتقدیم

خبر بد کاخ کرملین درباره مذاکره صلح با اوکراین

سخنگوی ریاست جمهوری روسیه گفت: “کی‌یف باید اراده و تمایل سیاسی برای مذاکره درباره خواسته‌ها و شروط روسیه را داشته باشد.”
تصویر خبر بد کاخ کرملین درباره مذاکره صلح با اوکراین

به گزارش آبتاب، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی ریاست جمهوری روسیه در واکنش به اظهارات مقامات غربی درباره لزوم بازگشت مسکو و کی‌یف به میز مذاکره، گفت که اراده سیاسی اوکراین لازمه انجام شدن این گفت و گوها است.

پسکوف طی نشست خبری در کرملین با بیان اینکه مذاکره با اوکراین در شرایط فعلی ممکن نیست توضیح داد: «کی‌یف باید اراده و تمایل سیاسی برای مذاکره درباره خواسته‌ها و شروط روسیه را داشته باشد».

به نوشته «ریانووستی»، وی در این‌باره تصریح کرد: «در حقیقت هم‌اکنون هیچ مذاکره‌ای ممکن نیست، زیرا طرف اوکراین آن را مطلقاً رد می‌کند. پس عملیات نظامی ویژه ادامه می‌یابد».

سخنگوی کرملین درباره طرح ایجاد اتحادیه گازی سه‌جانبه بین روسیه،‌ قزاقستان و ازبکستان نیز اظهار داشت: «مسیرهای عرضه در این منطقه مناسب است، اما این ایده هنوز شکل رسمی پیدا نکرده است».

پسکوف با بیان اینکه روسیه آماده و علاقمند به گفتگو با چین در حوزه انرژی است، اضافه کرد: «ایده ایجاد اتحادیه گازی بین روسیه، قزاقستان و ازبکستان بسیار مهم است و منافع سه‌جانبه را تامین می کند».

 

Email
چاپ
آخرین اخبار