به اعتلای کشورمان معتقدیم

حمله دوباره معترضان به تابلوهای نقاشی؛ این بار تابلویی از ونگوگ

     آبتاب، گروهی از معترضان حوزه محیط زیست، در ادامه حمله‌های نمادین به آثار هنری مشهور جهان، این بار سراغ تابلو نقاشی «برزگر» اثر «ون‌گوگ» رفتند.

به گزارش  رویترز، شماری از معترضان ایتالیایی حوزه محیط‌زیست، روز جمعه بر روی یکی از تابلوهای نقاشی اثر «وینسنت ون‌گوگ» که در نمایشگاهی در «رم» به نمایش گذاشته شده بود، سوپ نخودفرنگی ریختند و سپس خودشان را با چسب به دیوار گالری چسباندند.

این بار نقاشی «برزگر» اثر «ون‌گوگ» هدف حمله چهار زنی قرار گرفت که از اعضای گروه فعال محیط‌زیستی «آخرین نسل» بودند. این گروه از معترضان حین این اقدام شعارهایی علیه استفاده از سوخت‌های فسیلی و گرمایش زمین سر می‌دادند.

این گروه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کردند: «چنین مسائلی باید هر دقیقه در صفحات نخست شبکه‌های خبری و دستور کار سیاسی قرار بگیرند، اما همچون صبح امروز، به عنوان اقداماتی «شرم‌آور» قلمداد می‌شوند.»

وزیر فرهنگ ایتالیا حمله به این نقاشی را محکوم کرد. حمله به نقاشی «برزگر» درحالی انجام شد که پیش‌تر گروهی از معترضان حوزه محیط‌زیست به نقاشی «آفتاب‌گردان‌ها» اثر «ون‌گوگ» در لندن حمله کرده بودند.

وزیر فرهنگ ایتالیا در بیانیه‌ای اعلام کرد: «باید از فرهنگ، که بخش مهمی از هویت ما است، محافظت شود و نباید از آن به عنوان بلندگویی برای روش‌های مختلف اعتراض استفاده شود.»

پیش از این نیز گروهی از معترضان به «دختری با گوشواره مروارید»، شاهکار عصر طلایی «یوهانس ورمیر» در «موزه مائریتشویس» واقع در «لاهه» حمله کرده بودند. علاوه بر این نقاشی گران‌قیمت «کومه‌ها» اثر «کلود مونه» نیز هدف معترضان قرار گرفته بود.

منبع: ایسنا

Email
چاپ
آخرین اخبار