تاریخ انتشار :

امیرعبداللهیان: ایران لنگرگاه ثبات در منطقه است

فارس: حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران پنجشنبه شب ۱۲ آبان ماه در یک رشته توئیت به گفت‌وگوی تلفن دیروزش با جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اشاره کرد و نوشت: “در مکالمه سازنده با جوزپ بورل، پیام‌های تبادل شده در مورد مذاکرات وین را بررسی کرده و مجددا بر آمادگی ایران برای جمع بندی مذاکرات در اسرع وقت تأکید کردم‌.”

وی افزود: آمریکا می‌بایست سیاست یک بام و دو هوا را متوقف کرده و اراده واقعی نشان دهد.

رئیس دستگاه دیپلماسی همچنین تأکید کرد: “کاملاً متعهد به تأمین حقوق ملت ایران هستیم.”

امیرعبداللهیان در توئیت دیگری خاطرنشان کرد: “همچنین مجددا موضع کاملاً روشن خودمان در مورد جنگ اوکراین را بیان کردم: جنگ راه‌حل نیست. در عین حال اتهامات بی‌اساس و ساختگی هستند.”

وزیر خارجه افزود: با اشاره به مواضع EU3 و آمریکا در خصوص حقوق بشر در ایران، قویاً هرگونه دخالت خارجی در امور داخلی ایران را رد کردم‌. وی ایران را لنگرگاه ثبات در منطقه خواند.

وزیر امور خارجه در گفت‌وگوی تلفنی دیروز عصرش با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: نظرات خود را با رویکردی سازنده و رو به جلو به طرف آمریکایی ارائه کردیم.

علی باقری معاون وزیر امور خارجه امروز در جمع سفرا و روسای نمایندگی‌های خارجی مقیم تهران از ارسال ابتکارات ایران درباره مذاکرات وین به انریکه مورا خبر داده بود و گفت: در روزهای گذشته ابتکاراتی را با هدف پیشبرد و جمع‌بندی مذاکرات وین به هماهنگ کننده مذاکرات ارسال کرده و امیدواریم این ابتکارات زمینه ساز تحرکی جدید در عرصه مذاکرات باشد.

     پایگاه خبری آبتاب (WWW.ABTAAB.IR):

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *