تاریخ انتشار :

رئیس ستاد مرکزی اربعین: زوار ایرانی حاضر در عراق هرچه زودتر سفر زیارتی خود را پایان دهند

به گزارش آبتاب و به نقل از فارس: میراحمدی با تأکید بر اینکه زائران هر چه زودتر برنامه زیارتی خودشان را پایان دهند، گفت: سفر زیارتی ایام اربعین باید کوتاه و حداکثر ۵ روز باشد.

وی با بیان اینکه متأسفانه همچنان مشکلات آن سوی مرز وجود دارد، افزود: برخی از زائران که از مرز چذابه عبور کرده‌اند، وسیله نقلیه لازم جهت انتقال آن‌ها به عتبات وجود ندارد.

     سعی می‌کنیم زائران را جهت بازگشت از مرزها قانع کنیم

رئیس ستاد اربعین ادامه داد: سعی می‌کنیم حتی‌المقدور زائران را قانع کنیم که از پایانه‌های مرزی برگردند، اما وضعیت از ساعات قبل بهتر شده و اگر همکاری لازم صورت گیرد وضعیت بهتر می‌شود.

میراحمدی با تأکید بر اینکه زائران محترم به هیچ‌وجه به سمت مرزها حرکت نکنند، گفت: مخاطرات غیرقابل پیش‌بینی برای زائران محتمل است؛ ان‌شاالله با همکاری زائران هم سلامتی خودشان و هم سایر زائران تأمین شود.

     در نجف کمبود آب وجود دارد

وی در توصیه‌ای به زائرانی که در عراق حضور دارند نیز، گفت: خواهش می‌کنم زائران هر چه زودتر برنامه زیارتی خودشان را پایان دهند؛ سفر باید کوتاه و حداکثر ۵ روز باشد و مدت ماندگاری در کربلا نیز نهایتاً ۱ روز باید باشد، با توجه به اخباری از سوی مسئولان و مقامات نجف ارسال می‌شود، در این شهر کمبود آب وجود دارد.

رئیس ستاد مرکزی اربعین خاطرنشان کرد: ما در صدد این هستیم همانگونه که در تلاش برای حل مشکلات این سوی مرز هستیم، مشکلات آن سوی مرز را نیز حل کنیم.

میراحمدی تصریح کرد: به دلیل شرایط خاص آب و هوایی و همچنین مشکلاتی که عزیزان عراقی در آن سوی مرز ها دارند که بخشی از آن خارج از اراده آن‌ها به وقوع می‌پیوندد، می‌طلبد ما تصمیمات پیشگیرانه از مخاطرات احتمالی را جدی بگیریم و ان‌شاالله بتوانیم با یک مدیریت صحیح وضعیت را سامان‌دهی کنیم.