به اعتلای کشورمان معتقدیم

فرمانده نیروی هوایی ارتش: در زمینه هواپیمای بدون سرنشین به خودکفایی ۱۰۰ درصد رسیدیم

به گزارش آبتاب و به نقل از ایسنا: فرمانده نیروی هوایی ارتش گفت که در زمینه هواپیمای بدون سرنشین به خودکفایی ۱۰۰ درصد رسیدیم ولی نباید لحظه‌ای در این مسیر بایستیم چرا که یک لحظه ایستادن در این زمینه، عقب افتادن را به دنبال خواهد داشت.

وی افزود: “در زمینه هواپیمای بدون سرنشین جزو اولین‌ها در منطقه هستیم. توانایی ما روز به روز در حال افزایش است و در آینده‌ای نه چندان دور اخبار خوبی در این زمینه خواهیم شنید.”

وی ادامه داد: “هواپیماهای بدون سرنشین از فاز شناسایی خارج شده و به فاز عملیاتی وارد شده‌اند که در آزمایش‌های اخیر نیز توانستیم اهداف را با پهبادها و موشک‌های نقطه زن وزارت دفاع مورد اصابت قرار دهیم.”

واحدی گفت: “به تمامی کشورهای همسایه اعلام می‌کنیم که با دکترین دفاعی کشور، هیچ چشمداشتی به کشور دیگری از نظر دفاعی نداریم و امروز فقط باید آنقدر در علم و تکنولوژی پیشرفت کنیم تا بتوانیم در برابر دشمنانی که مقابلمان ایستاده‌اند، هزینه سنگینی وارد سازیم.”

وی با اشاره به این‌که نیروی هوایی ارتش گوش به فرمان مقام معظم رهبری هستند، ادامه داد: “ارتش جمهوری اسلامی ایران و نیروهای مسلح کشور باید همواره آماده فرمان فرمانده معظم کل قوا باشند.”

وی در خصوص برنامه ارتش برای بازسازی تجهیزات نیروی هوایی نیز اظهار کرد: “ارتش تمامی تلاش خود را در این راستا به کار می‌گیرد. هواپیماهایی که اکنون در پایگاه‌های نیروی هوایی مستقر هستند شاید ظاهرشان مثل دوران دفاع مقدس باشد اما تمامی سیستم‌های آن‌ها به روز و به سیستم‌های روز دنیا هم‌چون سیستم ناوبری اسلحه، اینسترومنت و تمامی مواردی که امکان ارتقا داشتند، مجهز شده‌اند.”

فرمانده نیروی هوای ارتش با اشاره به به‌روز شدن رادارهای هواپیماها، گفت: مهماتی که در هواپیماهای مختلف استفاده می‌شود هم‌چون بمب‌های دور ایستای نقطه زن، موشک‌های دورایستا و موشک‌های هوا به هوا توسط صنعتگران کشور ساخته شده و در سیستم تسلیحات وزارت دفاع، موشک‌های هوا به زمین نیز پیشرفت بسیار خوبی داشته است.

وی در خصوص حضور در تبریز نیز اظهار کرد: “امروز در تداوم بازدید از پایگاه‌های نیروی هوایی کشور، در پایگاه دوم شکاری تبریز حضور یافتیم تا به همکاران تبریزی خدا قوت بگوییم و فعالیت‌های این پایگاه را از نزدیک بازدید کنیم.”

واحدی با اشاره به اقدامات و دستاوردهای بسیار خوب این پایگاه، ادامه داد: “از آذری‌ها هم کمتر از این توقع نداریم. چرا که مردم این خطه همواره بسیار فعال و کوشا بوده و از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون پشتیبان انقلاب بوده‌اند. همان طور که تبریز شهر اولین‌ها است، در ساخت قطعات و آماده سازی هواپیماهای جنگی نیز اول بوده و پایگاه دوم شکاری تبریز نیز جزو پایگاه‌های بسیار فعال است.”

وی گفت: “یکی از نکات مثبت این پایگاه، حضور افراد بسیار کوشا و پیگیر است. کارکنان فنی و خلبانان پایگاه دوم شکاری در دوران دفاع مقدس ثابت کردند که همیشه در صحنه هستند و پس از آن نیز با انجام تعمیرات سخت و سنگین هواپیماها توسط خود کارکنان غیور پایگاه، گواهی بر این موضوع است.”

وی با اشاره به فعالیت مرکز قطعه سازی این پایگاه، افزود: “این مرکز در سال‌های گذشته پیشرفت بسیار خوبی داشته و در برخی مواقع، قطعات بسیار مهم و گلوگاهی که مجبور به واردات از خارج بودیم را بومی سازی کرده است و باعث افتخار تبریز و نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی شده است.”

واحدی خاطرنشان کرد: پایگاه دوم شکاری تبریز شهدای بسیار بزرگی را تقدیم انقلاب اسلامی کرده و نام آن مزین به نام شهید فکوری است. باید مسئولان کشوری و استانی از این پایگاه بیشتر حمایت کنند چرا که یک پایگاه بسیار مهمی است و باید برای تلاش‌های خلبانان و کارکنان این پایگاه ارزش قائل شویم.

وی در خاتمه تاکید کرد: “با همراهی مردم کشور و به خصوص خطه آذربایجان و تبریز که همواره پشتیبان ولایت فقیه بوده‌اند، پرچم جمهوری اسلامی را به دست صاحبش خواهیم سپرد.”

Email
چاپ