به اعتلای کشورمان معتقدیم

مرزها برای زائران اربعین باز شدند

آبتاب، میراحمدی رئیس ستاد مرکزی اربعین گفت: مرزهای هوایی از دیروز برای سفر زائران به عراق باز شده بود. اکنون نیز امکان عبور زائران اربعین از مرزهای زمینی به عراق از دقایقی پیش فراهم شد.

     معاون امنیتی انتظامی استانداری خوزستان: مرزهای شلمچه و چذابه بازگشایی شد

معاون امنیتی انتظامی استانداری خوزستان گفت: مرزهای شلمچه و چذابه از صبح امروز – چهارشنبه – به روی زائران اربعین حسینی بازگشایی شد.

طبق گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان، ولی اله حیاتی روز چهارشنبه اعلام کرد: با پیگیری های صورت گرفته و با برقراری ثبات و آرامش در کشور عراق مرزهای شلمچه و چذابه به روی زائران اربعین حسینی بازگشایی شد.

گذرگاههای زمینی چذابه و شلمچه از عصر روز دوشنبه هفتم شهریور ماه به دنبال بروز ناآرامی ها در عراق و درخواست دولت این کشور برای بسته شدن مرزها، بسته شده بودند. در این مدت زائرانی که به مرز مراجعه کرده بودند، در تکایا و حسینیه ها اسکان داده شدند.

بر اساس تقویم رسمی کشور ۲۶ شهریور برابر با ۲۰ صفر ۱۴۴۴ هجری شمشی اربعین حسینی است.

مرزهای شلمچه و چذابه ۲ گذرگاه تردد زائران اربعین حسینی در خوزستان هستند.

     فرماندار: مرز مهران به روی زائران باز است 

فرماندار مهران گفت: از صبح امروز مرز مهران برای ورود و خروج زائران باز و خوشبختانه هیچ مشکلی در تردد زوار وجود ندارد.

 علی عباس شفیعی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: امکان عبور زائران اربعین از مرزهای زمینی به عراق صبح امروز مهیا شده و تردد بسیار روان است.

وی ادامه داد: طی ۲ روز گذشته با هماهنگی جمعیت هلال احمر، سپاه، نیروی انتظامی، ستاد اجرایی فرمان (ره)، سازمان تبلیغات اسلامی و دیگر دستگاه های خدمات رسان وسایل مورد نیاز از قبیل پتو، زیرانداز را در اختیار زائرین که در پشت مرز بودند قرار گرفت.

فرماندار مهران تصریح کرد: سه نانوایی کشیک برای تهیه و توزیع نان مشغول فعالیت هستند.

شفیعی اضافه کرد: تمامی دستگاه های خدمات رسان در سطح شهرستان در حال آماده باش و هیچ گونه کمبودی در این زمینه وجود ندارد.

     گذرگاه اربعین شلمچه بازگشایی شد

معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر گفت: گذرگاه اربعین شلمچه با نظر ستاد مرکزی اربعین برای عبور زائران عتبات عالیات عراق بازگشایی شد.

نادر عمیدزاده چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: از ساعت هشت امروز صبح زائران از پایانه عبور کردند و هم اکنون عبور آنها روان و بدون مشکل در حال انجام است.

وی افزود: گیت‌های پایانه مرزی شلمچه آماده پذیرش زائران اربعین است و مشکلی در خصوص تردد و عبور زائران وجود ندارد.

عمیدزاده اظهار داشت:مرز شلمچه پس از ناآرامی‌های ۲ روز گذشته در عراق بسته شده بود و زائرانی که در مرز حضور داشتند به حسینیه‌ها سطح شهر و مواکب مستقر در شلمچه راهنمایی و اسکان یافتند.

Email
چاپ