به اعتلای کشورمان معتقدیم

دیدار علی باقری با معاون وزیر خارجه قطر

به گزارش آبتاب، علی باقری معاون سیاسی وزارت امور خارجه ایران شنبه شب (پنجم شهریورماه) با محمد بن عبدالعزیز الخلیفی معاون منطقه ای وزارت امور خارجه قطر و هیات همراه دیدار و درباره مناسبات دوجانبه و نیز تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی با وی گفتگو کرد.

باقری با تأکید بر شتاب گیری روابط ممتاز تهران-دوحه به‌ویژه در یکسال اخیر، اظهار داشت: از نقش‌آفرینی مؤثر قطر در پیشبرد گام دوم سیاست همسایگی ایران و ارتقای همکاری‌های چندجانبه منطقه‌ای استقبال می‌کنیم.

معاون سیاسی وزارت امورخارجه اهتمام به موضوع فلسطین را وظیفه انسانی و اسلامی همه کشورهای منطقه برشمرد و تصریح کرد: پایداری هر ترتیبات منطقه‌ای در گرو استیفای حقوق ملت فلسطین است.

باقری با اشاره به تلاش‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی برای محو فلسطین از جغرافیای سیاسی منطقه و جهان گفت: فلسطین کلید ثبات و امنیت پایدار منطقه‌ای است، از این رو هر ابتکاری که به حقوق ملت فلسطین بی‌توجه باشد، عامل بی‌ثباتی و مخل امنیت منطقه است.

معاون وزیر خارجه قطر نیز در این دیدار با اشاره به مشترکات تاریخی دو کشور، بر روابط رو به رشد دولت قطر و جمهوری اسلامی ایران در همه ابعاد تاکید کرد و دیدار و رایزنی مقامات وزارتخانه‌های امور خارجه دو کشور را زمینه ساز گسترش این روابط دانست.

Email
چاپ