به اعتلای کشورمان معتقدیم

۳ مسئله مهم احیای برجام از دیدگاه آیت الله سید احمد خاتمی

خطیب نماز جمعه این هفته تهران گفت: ما نمی گوییم که کار دیپلماسی نباشد، بلکه می گوییم باشد اما حرف مبنایی ما این است آمریکا دشمن ماست.

به گزارش آبتاب و به نقل از ایسنا، آیت الله سید احمد خاتمی در خطبه اول نماز جمعه این هفته تهران درباره جایگاه رضا گفت: کسی که راضی به رضای خداست اعتراض ندارد و گله نمی کند. جایگاه این رضا بسیار مهم است. در یک روایتی آمده که در قیامت به کسانی که این خصلت خوب را دارند، اولیای خدا می گویند.

خاتمی با طرح این سوال که ملاک ایمان چیست؟ گفت: امام صادق(ع) فرمود با عمل است. تسلیم در برابر خداوند، راضی باش از هر آنچه که خدا برایت مقدر کرده است. کربلا کانون این رضا بود.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران در خطبه دوم نماز جمعه تهران نیز گفت: هیچ چیز دنیا ماندگار نیست و همه چیز را می گذاریم و می رویم.

وی در ادامه از جامعه پزشکی ، پرستاری و پیراپزشکی تشکر کرد و گفت: در این دو سال کرونا این عزیزان خدمت ارزشمندی را داشتند. ۲۵۰ شهید سلامت ،گویای خدمات ارزشمند این عزیزان است و مردم قدر آنها را می دانند و مسوولان هم تلاش کنند تقاضاهای معقول شان را برآورده کنند.

خاتمی همچنین به مساله احیای برجام و مذاکرات ایران با طرف های غربی و آمریکا پرداخت و گفت: مذاکره کنندگان از جنس شما هستند و امین و شجاع و مرد میدان هستند و مطمئن باشید ذره ای به دشمن باج نخواهند داد. سه چیز مهم است؛ یکی لغو تحریم های نفتی است و هرچند با شیطنت آنها می توانیم نفت را صادر کنیم ولی باید تحریم های نفتی به کلی لغو شود و دیگری لغو تحریم های بانکی است. سوم این است که ما نمی گوییم که کار دیپلماسی نباشد، بلکه می گوییم باشد اما حرف مبنایی ما این است آمریکا دشمن ماست.

Email
چاپ