به اعتلای کشورمان معتقدیم

سومین روز درگیری‌ها میان ارتش آمریکا و شبه‌نظامیان در سوریه؛ بایدن: دستور حمله به تاسیساتی را صادر کردم که توسط گروه‌های وابسته به ایران مورد استفاده قرار می‌گیرد

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در بیانیه‌ای حمله نظامی اخیر این کشور به سوریه را به اطلاع مجلس نمایندگان و مجلس سنا رساند. او در این بیانیه آورده است: در بیست و سوم این ماه دستور حمله به تاسیساتی در شرق سوریه را صادر کردم که توسط گروه‌های وابسته به ایران مورد استفاده قرار می‌گیرد.
ارتش آمریکا روز پنجشنبه به چند هدف در شهر میادین واقع در قسمت‌های تحت کنترل دولت سوریه در استان دیرالزور حمله کرد.

به گزارش الجزیره، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در بیانیه‌ای حمله نظامی اخیر این کشور به سوریه را به اطلاع مجلس نمایندگان و مجلس سنا رساند. او در این بیانیه آورده است: “در بیست و سوم این ماه دستور حمله به تاسیساتی در شرق سوریه را صادر کردم که توسط گروه های وابسته به ایران مورد استفاده قرار می گیرد.”

او مدعی شد: “این حملات با هدف دفاع از امنیت نیروهای ما و تضعیف و مختل کردن سلسله حملات علیه منافع آمریکا انجام شد. ایالات متحده این اقدام لازم را مطابق با قوانین بین المللی و اصل حق دفاع از خود انجام داده است.”

جو بایدن گفت: “ما آماده هستیم تا در صورت لزوم اقدامات بیشتری را برای مقابله با تهدیدات یا حملات بیشتر انجام دهیم.”

ارتش آمریکا بامداد چهارشنبه اعلام کرد طی عملیاتی در شرق سوریه، حملاتی هوایی را علیه “شبه‌نظامیان” مستقر در آنجا انجام داده است. پنتاگون مدعی شده بود که حملات علیه “نیروهای وابسته به ایران” انجام شده است.

Email
چاپ