به اعتلای کشورمان معتقدیم

حمله راکتی به ۲ پایگاه نظامی آمریکا در پی حمله دیروز آمریکایی‌ها به شرق سوریه / واشنگتن هم دوباره مناطقی در اطراف «المیادین»، «القوریه» و «قلعه الحربه» را بمباران کرد

شبکه خبری «اِن‌بی‌سی نیوز» به نقل از یک مقام دولتی آمریکا گزارش داد که در حملات راکتی به دو پایگاه این کشور در شرق سوریه، حداقل سه نظامی آمریکایی مجروح شدند.

این عملیات‌ها در پاسخ به حملات شب گذشته ارتش آمریکا به مواضع گروه‌های مقاومت در شرق سوریه انجام شد.

کمی بعد رسانه‌های عربی گزارش دادند که ائتلاف آمریکایی بار دیگر و برای دومین شب پیاپی حملات گسترده‌ای به مواضع گروه‌های مقاومت در شرق سوریه انجام داده است. 

طبق گزارش‌ها، نیروهای وابسته به آمریکا مناطقی را اطراف شهرهای «المیادین» و «القوریه» در شرق سوریه هدف قرار دادند. همچنین گفته می‌شود بالگردهای آمریکایی به پایگاه مقاومت در نزدیکی «قلعه الحربه» در المیادین حمله کردند.

سنتکام می گوید: «نیرو‌های ما به حملات موشکی که از دو منطقه در سوریه انجام شد، پاسخ دادند و ۳ خودرو و تجهیزات را منهدم کردند. ارزیابی اولیه ما این است که ۲ یا ۳ شبه‌نظامی کشته شده باشند».

یک مقام آمریکایی هم به شبکه «فاکس‌نیوز» گفته است که بالگرد‌های آپاچی ارتش این کشور به دو منطقه در شرق سوریه حمله کردند و مدعی شد از آنجا عملیات موشکی علیه پایگاه‌های این کشور در سوریه انجام شده است.

 سنتکام در بیانه خود آورده است که نیروهای آمریکایی امروز به حمله راکتی به دو پایگاه در سوریه پاسخ دادند و سه خودرو و تجهیزاتی که برای شلیک این راکت ها [به پایگاه های امریکایی] استفاده شده بود را منهدم کردند.

آمریکا اضافه کرده است که نیروهای آمریکایی از حمله بالگردی برای پاسخ دهی استفاده کردند. این پاسخ عامدانه و متناسب بود.

سنتکام می گوید آمریکا به دنبال درگیری با ایران نیست، اما ما به اتخاذ اقدامات لازم برای حفاظت و دفاع از مردمان مان ادامه می دهیم.

Email
چاپ
آخرین اخبار