به اعتلای کشورمان معتقدیم

آخرین جزئیات صدور و تمدید گذرنامه‌ زائران اربعین

به گزارش آبتاب، به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار حسین اشتری فرمانده کل انتظامی کشور ضمن تسلیت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) بیان داشت: پلیس در تلاش است که با اقدامات به موقع در صدور و تمدید گذرنامه ها در روند رسیدگی به درخواست زائران برای سفر اربعین تسریع بخشد.

فرمانده کل انتظامی کشور از صدور برگ گذر موقت برای زائران خبر داد و افزود: زائران قبل از مراجعه به مرز به مراکز پلیس گذرنامه در مراکز استان و شهرستان ها مراجعه و نسبت به تمدید گذرنامه ها خود اقدام کنند.

سردار اشتری از ارائه خدمات شبانه روزی پلیس به زائران اربعین در سراسر کشور خبر داد و تصریح کرد: با همکاری و توافقات صورت گرفته با طرف عراقی امیدواریم مردم سفر خوبی پیش رو داشته باشند.

وی بیان داشت: افرادی که ممنوع الخروج هستند می توانند برای رفع ممنوعیت خود به سازمان و اداره ای که اقدام به ممنوع الخروج شده اند مراجعه کرده و در صورت رفع موانع برای خروج از مرز و سفر به عراق اقدام کنند.

این مقام ارشد انتظامی کشور افزود: طلاب و دانشجویان و دانش آموزان که قصد سفر به کربلا را دارند می توانند با ارائه نامه از محل تحصیل خود با استفاده از گذرنامه و برگ گذر موقت از مرز خارج شوند.

سردار اشتری از افزایش ۲۰ برابری گیت های کنترل مسافران در مرزها خبر داد و تصریح کرد: مرزهای جدید برای تردد مسافران بازگشایی شده که با هماهنگی مقام عراقی در تلاشیم که زائران بدون وقفه و با سرعت از مرزها عبور کنند.

Email
چاپ