به اعتلای کشورمان معتقدیم

صادرات واکسن برکت به نیکاراگوئه

مدیر کل همکاری‌های بین الملل وزارت بهداشت، گفت: “در تفاهم نامه‌ای بر اساس درخواست کشور جمهوری نیکاراگوئه، مجموعه دارویی برکت، واکسن کووایران برکت را صادر می‌کند. اولین محموله با حجم ۲۰۰ هزار دُز به این کشور اهدا می‌شود.”

به گزارش آبتاب و به نقل از ایسنا، محمدحسین نیکنام، گفت که تفاهم نامه اهدا و صادرات واکسن کووایران برکت برای نظام سلامت ایران، اتفاق ارزشمندی است. صنعت دیرپای واکسن ایران پس از کسب موفقیت های لازم در تولید و مصرف واکسن کرونا در کشور، از مرزها فرتر رفت.

وی افزود: “جمهوری نیکاراگوئه یکی از پنج کشور متقاضی واکسن کووایران برکت است. کرونا اگرچه صحنه‌های تلخ، ناگواری و دردناکی را برای بشریت داشت اما جلوه‌های خوبی از همکاری و همدلی را برای مقابله با این پاندمی فراهم کرد.”

مدیرکل همکاری های بین الملل وزارت بهداشت، یادآور شد: “امضای تفاهم نامه اهدا و صادرات دارو و نیز واکسن کووایران برکت به نیکاراگوئه، جلوه‌ای از همکاری دو کشور برای ارتقای نظام سلامت دو کشور است. بر اساس تفاهم نامه‌های پیشین بین دو کشور، همکاری‌هایی در حوزه آموزش پزشکی، دارو، تجهیزات پزشکی و تحقیقات توافق شده است و همکاری جدید در حوزه واکسن کرونا، یکی از همکاری های جدی و سطح بالا بین دو کشور است.”

بنابر اعلام وبدا، نیکنام گفت که نیکاراگوئه اولین کشوری است که واکسن کووایران برکت به آن وارد می شود و این نشان دهنده ارتباطات عمیق بین دو کشور است. وزارت بهداشت، توان خود را برای تکمیل موفقیت های تولید کنندگان ایرانی واکسن کرونا بکار خواهد گرفت و در کمک به همه تولید کنندگان از هیچ تلاش و کوششی دریغ نخواهد کرد.

Email
چاپ