به اعتلای کشورمان معتقدیم

۳۴ هزار معلم جدید در کشور استخدام می‌شوند

رئیس مرکز برنامه‌ریزی و امور اداری وزارت آموزش و پرورش از قول سازمان سنجش آموزش مبنی بر آغاز ثبت‌ نام آزمون استخدامی در پایان دی ماه خبر داد و گفت: “با برگزاری آزمون استخدامی بیش از ۳۴ هزار معلم جدید در مهر سال آینده جذب آموزش و پرورش می‌شوند.”

به گزارش آبتاب و به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، ناصر سلیمان‌زاده رئیس مرکز برنامه‌ریزی و امور اداری وزارت آموزش و پرورش امروز در نشست ویدئو کنفرانسی با مدیران آموزش و پرورش و کارشناسان حوزه امور اداری و نیروی انسانی شهرستان‌ها، مناطق و اداره کل خراسان جنوبی گفت که مهمترین رویکرد وزارت آموزش و پرورش در جذب و استخدام نیروی انسانی، بومی‌گزینی است و در صورتیکه نیروی تازه استخدام متقاضی انتقال از منطقه بومی خود به منطقه‌ای دیگر باشد، استخدامش لغو می‌شود. با بومی‌گزینی نیروی انسانی بسیاری از مشکلات موجود در ساماندهی نیروی انسانی مرتفع می‌شود. هدف از بومی‌گزینی در آزمون‌های استخدامی برقراری عدالت آموزشی از حیث ساماندهی مطلوب نیروی انسانی و ایجاد توازن در ارایه خدمات آموزشی، پرورشی و تربیتی در نقاط مختلف کشور به‌ ویژه در مناطق محروم و کم‌ برخوردار است.

محمدعلی واقعی، مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی هم گفت: “این استان به ۲ هزار نیروی انسانی نیاز دارد و پراکندگی جمعیت دانش‌آموزی مهم‌ترین چالش استان در زمینه ساماندهی نیروی انسانی است. علاوه بر پراکندگی جمعیت، خشکسالی‌ پیاپی و مهاجرت‌های بی‌رویه باعث کاهش جمعیت روستایی و رونق حاشیه‌نشینی در شهرها شده است. با این وجود فرهنگیان و معلمان دلسوز و متعهد استان با سعه صدر و تلاش بی‌وقفه مشغول تربیت نسل آینده‌ساز هستند. در حال حاضر، بیش از ۸ هزار دانش‌آموز دختر و پسر در نواحی و مناطق مرزی استان تحصیل می‌کنند و حدود ۱۸۰ هزار دانش‌آموز دختر و پسر در دوره‌های مختلف تحصیلی و پیش دبستانی در مدارس استان تحصیل می‌کنند.

 

Email
چاپ
آخرین اخبار