به اعتلای کشورمان معتقدیم

قاطعانه مانع افزایش قیمت‌ها شوید

 به گزارش  آبتاب، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری؛ رئیس جمهور از اعضاء و کارگزاران دولت خواست تا با نخبگان و صاحب نظران مرتبط با حوزه کاری خود؛ حتی کسانی که با سلیقه دولت مخالفت دارند، در ارتباط مستمر باشند و هیچ‌ کدام از دستگاه‌های دولتی از ارتباط با جامعه نخبگانی مرتبط با حوزه مدیریت خود غفلت نکند.

رئیس جمهور صبح چهارشنبه در جلسه هیئت دولت با اشاره به تحسین رهبر معظم انقلاب، از شعار مردمی بودن دولت سیزدهم در دیدار ۱۹ دی مردم قم، گفت که همه کارگزاران دولت باید سعی کنند تا این راه ادامه داده شده و به وجه احسن به کمال برسد. ایشان از اعضای دولت خواستند که علاوه بر جلساتی که با مدیران و کارکنان زیر مجموعه خود برگزار می‌کنند با ارباب رجوع و مردمی که به دستگاه‌ها مراجعه می‌کنند نیز ارتباط و دیدار داشته باشند و از همه کارگزاران دولت نیز خواستند تا مردم را به عنوان ناظرانی امین بشناسند و اظهار داشتند که اگر گزارشی از سوی مردم به شما رسید، حتماً به طور دقیق بررسی کنید و به آن ترتیب اثر دهید.

ایشان در ادامه همچنین از اعضاء و کارگزاران دولت خواستند تا با نخبگان و صاحب نظران مرتبط با حوزه کاری خود، حتی کسانی که با سلیقه دولت مخالفت دارند، در ارتباط مستمر باشند و گفتند که نباید هیچ‌ کدام از دستگاه‌های دولتی از ارتباط با جامعه نخبگانی مرتبط با حوزه مدیریت خود غفلت کنند و باید به شکل مستمر جلسات گفتگو و مشورت با صاحب‌ نظران عرصه کاری خود داشته باشند. رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود بر ضرورت تدوین و اجرای نظام عادلانه پرداخت حقوق تأکید کردند و اعلام داشتند که با توجه به شعارها و رویکردهای دولت سیزدهم باید نظام پرداخت حقوق را عادلانه کنیم. آنچه امروز اجرا می‌شود غلبه چانه‌زنی در نظام پرداخت حقوق است که باید در چارچوب یک نظام پرداخت هماهنگ و عادلانه اصلاح شود. در همین راستا نیاز است که کارگروهی تشکیل شود تا در یک بازه زمانی کوتاه قانون جدید، واحد و عادلانه‌ای برای پرداخت حقوق تدوین کند و این قانون پس از تصویب در مجلس تمام قوانین و مقررات متعدد فعلی در پرداخت حقوق و مزایا در دستگاه‌های مختلف را ملغی اعلام کند. ایشان از مسئولان ذیربط خواست که به هیچ وجه اجازه ندهید قیمت کالایی افزایش پیدا کند و به طور قاطع مانع هرگونه افزایش قیمت شوید. رئیس جمهور افزودند که متأسفانه جریان‌هایی به دنبال ایجاد یأس و ناامیدی در مردم هستند و دستگاه‌های اجرایی و دولتی باید تلاش کنند تا با گزارش آنچه انجام شده است، مردم را نسبت به آینده کشور امیدوار کنند.

Email
چاپ
آخرین اخبار