به اعتلای کشورمان معتقدیم

انتشار تمبر یادبود مارگارت آتوود به مناسبت شصت سال نویسندگی

اداره پست کانادا به مناسبت جشن تولد ۶۰ سالگی رمان «سرگذشت ندیمه» مارگارت آتوود نویسنده مشهور این کشور تمبر مخصوص این نویسنده را منتشر کرد.

یه گزارش خبرنگار آبتاب، الهه مهرنیا و به نقل از خلیج تایمز، اواخر هفته گذشته اداره پست کانادا به مناسبت جشن تولد ۶۰ سالگی رمان «سرگذشت ندیمه» نوشته مارگارت آتوود نویسنده مشهور این کشور تمبر مخصوص این نویسنده را منتشر کرد. در تمبر چاپ‌ شده تصویر آتوود و جمله «یک کلمه پس از کلمه و پس از یک کلمه قدرت است» به چشم می‌خورد. این جمله از یکی از اشعار آتوود تحت عنوان «هجی‌کردن» وام گرفته شده است.
 
آتوود در سخنانی در واکنش به چاپ این تمبر اظهار امیدواری کرد مردم در جهت تغییرات آب و هوایی و کاهش تبعیض و گسترش عدالت تلاش کنند. مارگارت النور آتوود متولد هجدهم نوامبر سال ۱۹۳۹ میلادی شاعر، داستان‌نویس، منتقد ادبی و فعال سیاسی و کانادایی جوایز ادبیات پرنسس آستوریاس و آرتور سی. کلارک را دریافت کرده ‌است. او پنج بار برای جایزه بوکر نامزد شده که از این میان دو بار برنده آن بوده ‌است. آتوود همچنین یکی از بنیان‌گذاران بنیاد نویسندگان کانادا است که سازمانی غیرانتفاعی رأی تقویت جامعه نویسندگان کانادا است.
 
«سرگذشت ندیمه» رمانی پادآرمان‌شهری نوشتهٔ مارگارت اتوود است که در سال ۱۹۸۵ منتشر شده است. داستان در شهر کمبریج در ماساچوست ایالات متحدهٔ آمریکا رخ می‌دهد. پس از ترور رئیس‌جمهور آمریکا با گلوله و به‌ رگبار بستن همهٔ اعضای کنگره ایالات متحده توسط مسیحیان بنیادگرا و اعلام وضعیت فوق‌ العاده، انقلابی در کشور رخ می‌دهد، قانون اساسی لغو شده و حکومت تمامیت‌ خواهی مسیحی به نام جمهوری گیلیاد تشکیل می‌شود.
 
در این حکومت جدید آزادی‌های فردی اکثر شهروندان پایمال می‌شود و همهٔ ادیان به‌جز دین رسمی کشور، ازدواج مجدد، طلاق و سقط جنین غیرقانونی اعلام می‌شود. متخلفان مذهبی و سیاسی اگر بخت یارشان باشد به مناطق سمی و خطرناک که کولونی نامیده می‌شوند، فرستاده می‌شوند؛ وگرنه در بیشتر موارد با طناب دار اعدام شده و به «دیوار» آویخته می‌شوند تا مایهٔ عبرت بقیه باشند.
 

Email
چاپ
آخرین اخبار