آقای رئیس جمهور، آیا جان شما از جان پدر، مادر، خواهر و برادر من عزیزتر است؟

   1214638

برگرفته از کانال مردم شهر سنندج


آقای رئیس جمهور، آیا جان شما از جان پدر، مادر، خواهر و برادر من عزیزتر است؟

جناب آقای حسن روحانی

رئیس جمهور محترم

 بی‌هیچ مقدمه دیگری سراغ اصل مطلب می‌روم:

آقای روحانی!

میگویید میدانم برخی از مردم اگر یک روز کار نکنند، دچار مشکل می‌شوند (و نان ندارند سر سفره ببرند)، پس چرا هیچ کاری برای کمک به سفره‌ی خالی این قشر نمی کنید؟

مردم از این همه بی عملی ناراضی‌اند!

کارمندان دولت دارند می‌بینند که شما جلسات تان را از پاستور به دفتر حافظیه منتقل کرده‌اید تا فضای بزرگ‌تری داشته باشید و بتوانید با رعایت فاصله بهداشتی دو متری از بقیه، بنشینید و کرونا نگیرید. شما کارهایتان را از طریق ویدئو کنفرانس پیگیری می کنید، حتی مجلس شورای اسلامی تعطیل شده است و تنها دو بار جلسه مجازی برگزار کرده، مجلس خبرگان رهبری نیز اجلاس خود را به تعویق انداخته است. مجمع تشخیص مصلحت نظام و شوراهای متعدد موجود در ساختار حکومتی همگی تعطیل هستند.

پس چرا کار عموم کارمندان دولت را تعطیل نمی کنید؟ مگر جان شما از کارمندان عزیزتر است؟ یا خون شما از خون آنها رنگین‌تر است؟ نیست و حق ندارید حتی اینگونه فکر کنید.  از خود سؤال کرده اید که آبا کارمندان هم می توانند مثل شما در اتاق های بزرگ و با فواصل دو متری از یکدیگر و ارباب رجوع مستقر شوند و یا با ویدئو کنفرانس کار کنند؟ آیا همه کارمندان مثل شما خودروی اختصاصی دارند تا بدون نگرانی از کرونا، از پارکینگ خانه تا پارکینگ اداره بروند؟ ندارند جناب رئیس جمهور!

شــمـــا ادارات را باز گذاشته‌اید و حتی همزمان در برخی از شهرها مثل سنندج طرح غیراصولی زوج و فرد را هم اجرا کردید که مردم از همان پرایدشان هم محروم شدند و برای رسیدن به محل کار  از تاکسی و اتوبوس استفاده کرده و در کل مسیر استرس این را داشته باشند که نکند از فرد کناری شان کرونا بگیرند. ببینید مردم با چه دردسری در هر شهر این طرح را لغو کردند! حال از شما می پرسم اگر از بین کارمندانی که امروز بی‌هیچ نیاز واقعی، مجبور شدند سر کار بروند، حتی یک نفرشان مبتلا به کرونا شده باشد و بمیرد، چه پاسخی در مقابل دادگاه الهی خواهید داشت؟

رئیس جمهور محترم، اگر خدای ناکرده شما به کرونا مبتلا شوید، قاعدتاً بـهـتــرین و ویژه‌ترین خدمات درمانی را دریافت خواهید کرد، اما مردم عادی که این روزها به حکم شما و یا شرایط موجود مجبورند از قرنطینه خارج شوند، نگران سرنوشت‌شان هستند. کادرهای درمانی خسته اند و امکانات نیز پاسخگوی سونامی شدن کرونا نیست، پس بگذارید مردم به توصیه خودتان برای ماندن در خانه عمل کنند.

جناب آقای روحانی، دولت منابعی در دسترس دارد که تقسیمش میان مردم میتواند مانع شود که قشر ضعیف بخاطر قوت روزانه‌شان از خانه خارج شوند. آنها را دریابید!

برگرفته از کانال مردم شهر سنندج،  بزرگترین کانال کُردستان در ایران، لینک @SharSna @SharSnaنظر شما