من باور دارم که هیچ مردی با من ازدواج نخواهد کرد!

   35140


در سال 2009، زمانی که «ربکا چلیمو» 12 ساله بود؛ وی مجبور به انجام بریدن عضو جنسی بدنش شد. او می گوید: "من از توهین و تحقیر جامعه هراس داشتم. به من گفته شده بود که شرم آور است که یک دختر ختنه نشود. من باور کرده بودم که اگر انجام این عمل را نپذیرم، دیگر کسی با من ازدواج نمی کند؛ بنابراین به آن تن دادم."

«چلیمو»، از خانه اش در روستای آلکانس در شرق اوگاندا می گوید. اوگاندا یکی از 29 کشور آفریقایی است که در آن هنوز ناقص سازی جنسی زنان در آن انجام می شود، در حالی که انجام این عمل بطور قانونی در سال 2010 منع شده است. با توجه به آمار سازمان ملل شیوع این عمل در بین زنان این منطقه حدود 95 درصد است و ناقص سازی جنسی بر روی دختران زیر ده سال انجام می گیرد. برخی از زنان منطقه که این تجربه تلخ و دردناک را دارند، تلاش می کنند تا دختران دیگر را نجات دهند تا آنها سالم بمانند. این زنان تلاش می کنند تا دختران از محیط مدرسه دور نمانند و در مورد خطرات ازدواج های زودهنگام سطح آگاهی جامعه را بالا می برند. آنها ناقص سازی جنسی زنان را تحقیرآمیز و غیرانسانی می دانند و تلاش می کنند که این فرهنگ اشتباه از جامعه حذف شود.

«آلن سیبنالر»، یکی از نمایندگان این کشور می گوید: "انجام عمل ناقص سازی جنسی زنان ریشه در روابط اجتماعی و فرهنگی مرتبط با آن دارد، بطوریکه انجام این عمل پیش شرط ازدواج و به معنای حفظ عفت و وفاداری است و نشان دهنده بلوغ جسمی دختران می باشد."

تخمین زده می شود که بیش از 200 میلیون زن در جهان مورد این خشونت واقع شده اند و 3 میلیون دختر در معرض انجام این خشونت هستند. ناقص سازی جنسی زنان هیچ توجیه علمی و پزشکی ندارد و معمولا افرادی که در معرض این خشونت هستند به دلیل خونریزی و یا عفونت ناشی از استفاده از وسائل آلوده جان خود را از دست می دهند. این افراد همچنین، دچار عوارض جدی هنگام زایمان و درد شدید هنگام رابطه جنسی با همسرشان خواهند شد. معمولا مسئول انجام این کار زنان متأهل و سنتی هستند که کار مامایی را در خانه انجام می دهند. از آنجا که انجام این عمل بطور قانونی منع شده و جرم محسوب می شود، متأسفانه برخی آن را مخفیانه انجام می دهند. با آنکه مأموران پلیس مجرمین را تعقیب می کنند، اما تا زمانی که مردم این فرهنگ را پذیرفته باشند؛ خودشان به فرار مجرمین کمک می کنند. مجرمینی که در این ارتباط دستگیر شده اند، به 10 سال زندان محکوم شده اند.

 

 

منبع:

https://www.theguardian.com/global-development/2018/feb/06/battling-fgm-uganda-kenya-zero-tolerance-female-genital-mutilation

 


نظر شما