به اعتلای کشورمان معتقدیم

حمله حامیان حقوق حیوانات به نخستین پرتره رسمی پادشاه بریتانیا؛ چارلز سوم شکل والاس کارتونی شد

آبتاب– فعالان خیزش حیوانات (Animal Rising)، یک جنبش اجتماعی حامی برقراری رابطه‌ای جدید میان موجودات زنده با هدف تامین «سیستم غذایی پایدار و عادلانه سبز»، پوستری از مجموعه انیمیشن‌های والاس و گرومیت را بر روی چهره چارلزسوم در نخستین پرتره رسمی پادشاه بریتانیا چسباندند.

به گزارش یورونیوز، فعالان این جنبش اجتماعی اعلام کردند که پرتره رسمی پادشاه بریتانیا را که توسط «جاناتان یو»، پرتره‌نگار معروف، کشیده شده بود را «تزئین کردند.»

چهره چارلز سوم در این نقاشی پرتره با پوستری حاوی چهره شخصیت والاس پوشانده شده بود که در حال گفتن این جمله است: «پنیر نه دیگه، گرومیت. به این همه ظلم و ستم در مزارع بزرگ‌ترین خیریه بریتانیایی حامی حقوق حیوانات (RSPCA) توجه کن!»

فعالان این جنبش حامی حقوق حیوانات و محیط زیست نسبت به استانداردهای رفاهی حاکم بر مزارع این خیریه بریتانیایی که چارلز سوم از جمله حامیان آن به شمار می‌رود، اعتراض دارند.

در بیانیه‌ این جنبش که به روزنامه بریتانیایی تلگراف ارائه شده، آمده است: «با توجه به این که چارلز سوم طرفدار کارتون «والاس و گرومیت» است، ما راه بهتری برای جلب توجه او به صحنه‌های وحشتناکی که در مزارع RSPCA مشاهده شده، پیدا کنیم.» در این بیانیه همچنین از پادشاه بریتانیا خواسته شده که در خصوص رابطه خود با این خیریه تجدیدنظر کند.

مطابق گزارش تازه جنبش حامی حقوق حیوانات، بازدیدهای انجام شده از ۴۵ مزرعه تحت مدیریت خیریه بریتانیایی حامی رفاه حیوانات حاکی از روا شدن ظلم شدید به حیوانات در حال نگهداری در این مزارع بوده است.

The "redocarted" portrait of King Charles III
The “redocarted” portrait of King Charles IIIAnimal Rising – Facebook – X
Artist Jonathan Yeo, left, and Britain's King Charles III at the unveiling of Yeo's portrait of the King, in the blue drawing room at Buckingham Palace
Artist Jonathan Yeo, left, and Britain’s King Charles III at the unveiling of Yeo’s portrait of the King, in the blue drawing room at Buckingham PalaceAaron Chown/PA via AP

خیریه بریتانیایی نیز در واکنش به این بیانیه و اقدام فعالان جنبش خیزش حیوانات وعده داد که بررسی اتهام‌های وارد شده به عملکردش را به سرعت آغاز می‌کند.

در بیانیه این خیریه تاکید شده که خواهان بهترین‌ها برای حیوانات است ولی احتمال رخداد حوادث ناشی از حواس‌پرتی کارکنانش را رد نمی‌کند.

گالری محل نگهداری پرتره پادشاه بریتانیا نیز اعلام کرد که موفق شده پوستر چسبانده شده را به سرعت و به بهترین نحو بردارد، به طوری که هیچ آسیبی به این اثر هنری وارد نشده است.

Email
چاپ